Po permainingos kovos lietuviai pralaimėjo Graikijai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą Ispanijoje vyksiančiam Europos čempionatui. „Akropolio” turnyre lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Po permainingos kovos rezultatu 78:71 (15:18, 17:18, 25:17, 25:14) Lietuvą nugalėjo graikai.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu – Robertas Javtokas, Ramūnas Šiškauskas, Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus pelnė Graikijos rinktinė (0:2). Lietuvos rinktinės sąskaitą atidarė taiklus K.Lavrinovičiaus metimas (2:2). Lietuviai stengėsi žaisti greitą žaidimą. Įpusėjus kėliniui R.Šiškauskas pirmąkart išvedė Lietuva į priekį (8:6). Graikijos krepšininkai pradėjo lietuvius bausti taikliais tolimais metimais. Po pirmojo kėlinio graikai buvo priekyje (15:18).

Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau dažnai klydo (lietuvių 7 klaidos, graikų – 3). Kiek vėliau žaidimas išsilygino – po vienos taiklios R.Javtoko baudos rezultatas buvo 22:20, graikų naudai. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms lietuviai dar nebuvo pataikę nei vieno tolimo metimo (0/4 tritaškių). Kiek vėliau pirmąjį tritaškį pataikė R.Šiškauskas (25:26). Artėjant kėlinukui į pabaigą lietuviai ir toliau dažnai klydo, tačiau graikai atotrūkio pernelyg nedidino (30:33). Po Antonio Fotsio tolimo metimo paskutinę sekundę Graikija padidino skirtumą iki 4 taškų (32:36).

Po ilgosios pertraukos aikštelėje vėl užvirė atkakli kova. Prabėgus keletai minučių komandas teskyrė 2 taškai (39:41). Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti graikų atakų lyderį A.Fotsį. Krepšininkas tuo metu buvo pelnęs 16 taškų (2/3 dvitaškių, 4/5 tritaškių). Kiek vėliau Lietuva išsiveržė į priekį ir po atkarpos 9:0 priekyje buvo 4 taškais (50:46). Netrukus Lietuvos rinktinė dar labiau padidino savo persvarą, tačiau graikai pelnę 4 taškus iš eilės sumažino atotrūkį (55:50). Prabėgus trečiajam kėlinukui lietuviai vis dar buvo priekyje (57:53).

Ketvirtąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Lazaros Papadopoulos (57:55). Netrukus technine pražanga baudžiamas Lietuvos rinktinės vyriausias treneris Ramūnas Butautas. Tuo pasinaudoję graikai išlygino rezultatą (57:57). Dar vėliau lietuviai baudžiami dar viena technine pražanga ir graikai išsiveržia priekį (57:59). Po taiklaus Dimitrio Diamantidžio tritaškio metimo Graikų rinktinė pasiekė rekordinę 11 taškų persvarą (70:59). Artėjant mačui į pabaigą, lietuviai buvo sumažinę persvarą iki 5 taškų (74:49). Vis dėlto Graikija ramiai užbaigė mačą ir iškovojo pergalę (78:71).

Rytoj 19:00 Lietuva susikaus su Slovėnijos rinktine.

Lietuva: R.Šiškauskas (4 rez. perd.) 18, Š.Jasikevičius (1/1 dvitaškių, 4/4 tritaškių) 14, K.Lavrinovičius 10, D.Songaila 8, R.Kaukėnas 6, R.Javtokas (9 atk. kam.) 5, L.Kleiza ir D.Lavrinovičius – po 4, D.Slanina 2.

Graikija: A.Fotsis (4/4 baudų metimų, 2/5 dvitaškių, 5/6 tritaškių) 23, L.Papadopoulos (3 per. kam.) 13, D.Diamantidis (3 per kam., 5 rez. perd.) 10, V.Spanoulis ir T.Papaloukas – po 9, N.Zizis 6, D.Dikoudis 4, K.Tsartsaris ir N.Cchatzivrettas – po 2.

J.Mačiulis treniravosi, bet dar nežaidė

Prie rinktinės sekmadienį prisijungęs universiados aukso medalio laimėtojas Jonas Mačiulis rungtynių su Graikija dieną kartu su kitais rinktinės žaidėjais dalyvavo rytinėje treniruotėje. Tačiau treneriai, norėdami leisti puolėjui geriau aklimatizuotis po ilgos kelionės iš Bankoko, J.Mačiulio rungtynėms su Graikija neregistravo.

Pirmose rungtynėse – slovėnų pergalė

Pirmose „Akropolio” taurės turnyro rungtynėse susitiko Slovėnijos ir Italijos rinktinės. Antroje dvikovos pusėje slovėnai turėjo įgiję net 18 taškų persvarą, tačiau ketvirtajame kėlinyje italams pavyko beveik išlyginti rezultatą. Vis tik pergalę, tiksliau sužaidę paskutines minutes, 84:81 iškovojo Slovėnijos krepšininkai. Jų gretose dėl nedidelės kojos traumos traumos nežaidė vienas lyderių Jako Lakovičius.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Matjažas Smodišas (13), Radoslavas Nesterovičius (12) ir Goranas Jagodnikas (11). Italijos rinktinėje rezultatyviausi buvo Marco Belinelli (20) ir Mateo Soragna (16).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , , , , .