Klaipėdoje vėl užpulti žurnalistai

Šeštadienį, Giruliuose vykusiame Tėvynės sąjungos (TS) sąskrydyje buvo užpulti žurnalistai, apgadinta vieno jų filmavimo kamera. Tai jau nebe pirmas kartas uostamiestyje, kai nukentėjo savo darbą dirbantys korespondentai.

Pasak Pirmojo Baltijos kanalo korespondento Klaipėdoje Michailo Andrijanovo, šeštadienį vakare jis nusiuntė operatorių Maksimą į Girulius, kad parengtų siužetą apie lietuvių tremtinius. Tą vakarą Tėvynės sąjungos partijos sąskrydyje buvo demonstruojamas operatoriaus, fotografo, keliautojo, ekspedicijų į tremtinių vietas organizatoriaus Gintauto Aleknos dokumentiniai filmai apie lietuvių gyvenimą sovietiniuose lageriuose.

Pasak M. Andrijanovo, tuo metu prisistatė du stambaus sudėjimo vyrai ir ėmė trukdyti Maksimui filmuoti. „Jie atėmė filmavimo kamerą, o patį Maksimą uždarė į namelį. Po kiek laiko į stovyklą atvažiavau ir aš, – LŽ pasakojo M. Andrijanovas. – Sąskrydyje sutikau Seimo narį Jurgį Razmą, jis manęs atsiprašė už incidentą ir padėjo išleisti Maksimą. Mums bekalbant vėl atėjo tie patys du vyrai. Man atrodė, kad nuo sklido alkoholio kvapas. Vienas jų pradėjo trukdyti, kišo į veidą fotoaparatą, švietė į akis jo blykste. O kitas ėmė smaugti kolegą operatorių Bronių. Tas, kuris užpuolė mane, ištraukė iš rankų filmavimo kamerą ir ėmė ją laužyti. Tik įsikišus renginio apsaugos darbuotojams mums pavyko ištrūkti iš to chaoso. Tada aš nuvažiavau į policiją ir parašiau pareiškimą dėl sugadintos kameros bei neteisėto laisvės atėmimo“.

Žurnalistų atsiprašė

Incidento liudininku atsitiktinai tapęs Jurgis Razma atsiprašė užpultųjų žurnalistų. „Žurnalisto profesija turi būti gerbiama, – sakė J. Razma. – Aš jų atsiprašiau dėl kilusio incidento“.

J. Razma patikino, kad vienas konservatorius ir šios partijos marškinėlius užsivilkęs vienas garsus politikos apžvalgininkas operatorių užpuolė dėl to, nes pamanė, kad žurnalistai renginį filmuoja be leidimo. Iš tiesų, politiko teigimu, jokių leidimų nereikėjo – konservatorių renginys buvo ne uždaras, o viešas.

Įkonfliktą įsivėlė žinomas žurnalistas

Nuotraukose matyti, kad vieną iš renginį filmavusių korespondentų smaugia žinomas žurnalistas ir politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis. Pastarasis pateikė kiek kitokią šio įvykio versiją. „Tas vyrukas labai įžūliai elgėsi. Lindo į palapines, filmavo pagyvenusius žmones. Aš jam tik pasakiau, kad taip elgtis nedera. Tačiau mes jo į jokį namelį neuždarėme, o tik paprašėme nueiti į posėdžių salę. Ten ir sakau, parduok tą kasetę ir nebebus jokių problemų. Tada atsirado apsaugininkai ir liepė jį išleisti. O to kito operatoriaus aš visai nesmaugiau. Man tik pasirodė, kad tai vienas mano pažįstamų operatorių iš „Baltijos“ televizijos ir aš priėjęs jį draugiškai apkabinau. Iš nugaros nežinojau, ar tai tas žurnalistas, ar ne. Iš tiesų, kvailas incidentas“.

Ne pirmas atvejis

yBirželio viduryje Klaipėdos rajone buvo sumušti eismo įvykį norėję užfiksuoti žurnalistai. Tąkart eismo įvykį fiksavę policijos pareigūnai į konfliktą nesikišo ir leido agresyviai nusiteikusiems, galbūt, neblaiviems piliečiams, stumdyti ir mušti vienos televizijos operatorių. Buvo sugadinta jo filmavimo kamera ir fotoaparatas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.