Jamaiką užklupo galingas uraganas „Dean“

Jamaikos pietinę pakrantę sekmadienį užklupo uraganas „Dean“, kuris sostinėje Kingstone vartė medžius ir plėšė stogus.

„Dean“, dėl kurio anksčiau Karibuose žuvo šeši žmonės, buvo „itin pavojingas“ 4 kategorijos penkių kategorijų skalėje uraganas, o prie Meksikos Jukatano pusiasalio gali virsti 5-osios kategorijos uraganu, pranešė JAV nacionalinis uraganų stebėjimo centras.

Jamaikos vyriausybė dviem paroms paskelbė komendanto valandą, o elektros tiekimo kompanija pakilus stipriam vėjui nutraukė elektros tiekimą.

Per audrą Kingstone nuvirtę medžiai ir stulpai blokavo gatves. Vėjas nuplėšė kelis stogus, be to, buvo pasigesta vieno vyro, ant kurio namo užvirto medžiai.

Uragano „akis“ yra keli kilometrai į pietus nuo Jamaikos, kur buvo pranešta apie kelias žemės nuošliaužas. Šioje kalnuotoje šalyje gyvena 3 mln. žmonių.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad prieš audrą salelių grandinėje 80 km į pietus nuo Kingstono buvo įkalinta 17 žvejų – vyrų ir moterų.

Prieš uraganą parduotuvėse žmonės karštligiškai pirko baterijas, žibintuvėlius, tuno konservus, ryžius ir vandenį. Rinkimų kampanija, vykstanti prieš rugpjūčio 27-osios balsavimą, buvo sustabdyta.

„Dean“ vėjo greitis siekė 230 km per val., o jo centras 20 val. vietos (pirmadienį 4 val. Lietivos) laiku buvo 115 km į pietvakarius nuo Kingstono.

Uraganas slenka į vakarus 32 km per val. greičiu. Dėl jo nerimauja ir naftos gavybos sektorius, patyręs daug nuostolių per 2004 ir 2005 metų audras, kurių metu nuvirto naftos gavybos platformos Meksikos įlankoje, buvo užlietos naftos perdirbimo gamyklos ir pažeisti naftotiekiai.

Meksikos kompanija „Pemex“ iš savo naftos gavybos platformų Meksikos įlankoje pradėjo evakuoti 13 360 darbininkų.

Dėl galimybės, kad NASA bus priversta evakuoti žmones iš savo centro Hiustone, amerikiečių daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ skubiai paliko Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir diena anksčiau grįžta į Žemę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.