V. Urbonas grįžo į Baltiją pabaigti rekordinio plaukimo

Pasaulio ultratriatlono čempionas Vidmantas Urbonas grįžo į Baltijos jūrą pabaigti savo žygio.
Sportininkas antrąjį savo bandymą įveikti Baltiją pradėjo iš Latvijos Pavilostos uosto. Iš čia V. Urbonas mėgins nuplaukti iki Gotlando salos, esančios už 145 kilometrų, sekmadienį pranešė Lietuvos radijas.

Jis nesiryžo prognozuoti, kiek laiko užtruks plaukimas, nes planus labai keičia nepalankūs orai.

„Šeštadienį buvo prognozės, kad antradienis ir trečiadienis bus kaip ir sekmadienis, tad tikimybė, jog pasieksiu Gotlandą, buvo. Dabar ši mintis blėsta, nes orai keičiasi. Tačiau startuoju, o jeigu oras bus palankus, bandysiu plaukti visą naktį ir visą dieną, nes pirmadienį pavakarę prognozuojamas didelis vėjas“,- prieš startą teigė V. Urbonas, kurį lydi dvi jachtos ir aštuonių žmonių komanda.

Per pirmąją žygio dalį V.Urbonas nuplaukė 115 kilometrų. Paties sumanytą žygį „Baltija – ateities kartoms“ jis pradėjo liepos 22-ąją. Žygiui iš Švedijos sukliudė jūra praslinkę trys ciklonai. 49 metų sportininkas, planavęs Baltija nuplaukti per 200 kilometrų, per šešias dienas įveikė daugiau nei pusę distancijos. Nuplaukti likusius 95 kilometrus sutrukdė stiprūs nepalankūs vėjai ir bangos.

Žygiu siekiama atkreipti dėmesį į vis blogėjančią Baltijos jūros ekologinę situaciją.

Plaukimas per Baltiją – jau ne pirmoji akcija, kurioje dalyvauja V.Urbonas. 1999 metų liepą jis surengė ekologinį žygį, kurio metu per 8 dienas nuplaukė Nemunu nuo Baltarusijos sienos iki Rusnės 460 kilometrų, per dieną vidutiniškai plaukdamas 10 valandų.

2006 metais sportininkas bandė įveikti 33 kilometrų Lamanšo sąsiaurį, skiriantį Didžiąją Britaniją ir Prancūziją, tačiau tuomet dėl per didelio bangavimo plaukimą teko nutraukti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.