Lietuvos studentai – pasaulio čempionai

Lietuvos rinktinė tapo pasaulio studentų žaidynių čempione. Universiados finale mūsiškiai nugalėjo Serbiją rezultatu 85:66 (15:27, 27:15, 19:14, 24:10).

Rungtynes abi komandos pradėjo be žvalgybos – ekipos keitėsi tiek taikliais metimais, tiek klaidomis. Besibaigiant kėlinukui išryškėjo serbų pranašumas – varžovai pataikė kelis tritaškius iš eilės ir įgijo 12 taškų persvarą 27:15.

Antrojo kėlinuko pradžia nieko gero nežadėjo – po kelių serbų atakų rezultatas jau buvo 33:17. Tačiau Lietuvos rinktinė spurtavo 14:0, o varžovų lyderis Vladanas Vukosavljevičius užsidirbo jau tris pražangas. Serbai atsakė dviem tolimais metimais, tačiau mūsiškiai neišleido iniciatyvos iš savo rankų. Jono Mačiulio ir Stepono Babrausko vedama ekipa vis mažino rezultatą, o varžovai atrodė pasimetę. Paskutinę kėlinuko sekundę rezultatą išlygino rinktinės kapitonas Marius Prekevičius – 42:42.

Trečiame kėlinuke iniciatyvą priklausė jau Lietuvos rinktinei, kuri dažniau pirmavo. Įpusėjus kėlinukui ketvirtąją pražangą užsidirbo V.Vukosavljevičius, kuris tuo metu jau buvo pelnęs 17 taškų. Serbai buvo trumpam išsiveržę į priekį, tačiau dvi sėkmingos Rolando Alijevo atakos ir Justo Sinicos tritaškis grąžino Lietuvai pranašumą – 57:53, o po trijų kėlinukų – 61:56.

Ketvirtame kėlinuke po J.Mačiulio ir R.Alijevo Lietuva pirmavo jau 67:56. Netrukus J.Mačiulis užsidirbo ketvirtąją pražangą, tačiau mūsiškiai nesustojo – po R.Alijevo tritaškio Lietuva pirmavo 70:58. Įpusėjus kėlinukui po J.Sinicos tritaškio mūsiškiai pirmavo jau 73:60. Po dar vieno J.Mačiulio tritaškio – jau 76:62. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos J.Mačiulis pataikė du taškus su pražanga ir rungtynių baigtis jau tapo aiški. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 85:66.

Lietuva: R.Alijevas 19 (7/9 dvitaškiai, 5 atk. kam., 3 rez. perd., 8 išprov. praž.), J.Mačiulis 18 (5/10 2/4, 11 atk. kam.), S.Babrauskas 17, M.Anisimovas 8 (0/4 baudos, 10 atk. kam.), J.Sinica ir M.Prekevičius (3 rez. perd.) – po 6, A.Kavaliauskas 5, M.Kalnietis 4, D.Šilinskis 2.

Serbija: V.Vukosavljevič 21 (7 atk. kam.), S.Milosevic 15 (7 atk. kam.), I.Paunic 13.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .