Pradėtos skaičiuoti dienos iki muzikinės ir kultūrinės bombos sprogimo prie Baltarusijos sienos – jau po 8 dienų Norviliškėse startuos grandiozinis festivalis „Be2gether”.
Festivalio organizatorius Giedrius Klimkevičius patikino, kad vien muzika apsiribota nebus.
„Susirinkusiųjų laukia vienas didelis kultūrinis renginys, kurio metu šūkiai „Muzika atveria sienas” ir „Būkime katru” materializuosis realybėje”, – tikino G. Klimkevičius.
Festivalio dalyvių laukia įspūdinga muzikinė fiesta, kurios metu melomanų ausis glostys amerikiečių rokeriai „Bloodhound Gang”, triphoperiai britai „Morcheeba”, metalinio skambesio terapeutai iš Šiaurės Airijos „Therapy?”, Anglijos muzikinė viltimi vadinami „Young Knives”, norvegijos rokeriai „Datarock”, roko muzikos horizontus plečiantys islandai „Leaves”, „dub reggae” stiliaus atstovai „Zion Train”, geriausia Lenkijos roko grupė „Myslovitz”, kritikų liaupsių susilaukianti ir Londone garsi lietuvaitė Joana su projektu „Joana And The Wolf” bei daugelis kitų garsių vardų
Ne ką mažesnis yra ir lietuvaičių desantas. Festivalyje žibės A. Mamontovas, „Pieno lazeriai”, „Skamp”, „G & G Sindikatas”, „Radioshow”, „Brainers”, didžėjų komandos „Boogaloo” bei „Metal On Metal”, alternatyviosios scenos grupės „IR”, „Mountainside” ir „Dr. Green”.
Be muzikos, visi atvykę į festivalį turė galimybę pasinaudoti įvairiausiomis atrakcijomis: pasisvečiuoti Didžiojoje Užupio Respublikoje, stebėti kino filmus po atviru dangumi, su klubu „Prelegentai” dalyvauti futbolo turnyre, stebėti grafičių piešimą, tapybą ant kūno.
Pavargę galės atsigaivinti „ramybės zonoje”, kurioje lauks galvos masažai, patogūs krėslai ir vandens terapija, meniškų sielų atstovai galės užsukti į palapinę ir gavę reikiamus įrankius pasinerti į dailės teikiamus malonumus.
Be to, festivalio metu bus tapomas vienas milžiniškas paveikslas, prie kurio tapymo prisidės ne tik visi atvykę, bet ir dainininkai bei muzikantai.
G. Klimkevičiaus paklausus apie dažnai įnoringų užsienio žvaigždžių norus, paaiškėjo, kad nieko ypatingo ar neįvykdomo organizatoriams nėra.
„Čia gi rokenrolo, o ne popmuzikos pasaulio atstovai. Šios užsienio žvaigždės labai demokratiškos ir ypatingų sąlygų nekelė.
Apskritai dauguma Lietuvos muzikantų gyvens palapinių miestelyje su visais, taip pajusdami tikrą festivalio dvasią ir buvimo kartu džiaugsmą”, – sakė organizatorius.
, jo sunku pasakyti, kiek tiksliai žmonių susirinks į festivalį.
„Bilietų jau dabar nupirkta labai daug. O tai dar ne pabaiga. Tikimės išties įpūdingo apsilankiusiųjų skaičiaus. O kadangi žmonių bus labai daug – itin didelis dėmesys skiriamas apsaugai. Patruliuos festivalio savanoriai, policija, apsaugos tarnautojai, pasienio pareigūnai, viešosios tarnybos. Tai įpareigoja ypatinga ir labai „slidi” teritorija – Baltarusijos pasienis. Tikimės, kad ir patys žmonės bus supratingi bei tolerantiški”, – kalbėjo G. Klimkevičius.
Pokalbininkas visus atvykstančius ragino pasiimti gerą nuotaiką ir pabandyti išsiskirti savo apranga, palapinėmis bei automobiliais.
„Svarbiausia čia noras gerai praleisti laiką ir būti drauge”. – šypsojosi organizatorius.
Besidomintiems atvykstančiomis užsienio grupėmis dažnai smalsu pamatyti pageidavimų sąrašus. Štai pagrindinių muzikinių perliukų norai, pateikiami gestivalio puslapyje www.b2g.lt.
Pavyzdžiui, grupė „Datarock” palyginus neįnoringa. 4 žvaigždučių viešbutis juos tenkina. Persirengimo kambarys – su minimum 8 kėdėm ir pačiais elementariausiais patogumais. Užtat vaišių stalas turi būti nukrautas net 48 skardinėm „Premium Larger” alaus, 24 stikliniai buteliai vandens be gazo, du šampano buteliai, užkandžiai, gaivieji gėrimai ir 20 pakelių „Malboro” – būtų nuostabu, reziumuoja patys muzikantai
Panašių vaišių kiekių reikalauja ir „The Young Knives”. Kita vertus, palyginimui, šie britai karšto maisto užsiprašo po 10 eurų žmogui, o norvegai „Datarock” maisto kainas paskaičiavo turbūt pagal savo šalies BVP – 25 eurų.
Amerikiečiai „Bloodhound Gang” saikingesni – 20 eurų žmogui. Užtat jų „raideris” vienas ilgesnių su daug žvaigždučių ir tekstų skliausteliuose. Vaišių stalas bent tris kartus gausesnis nei kitų grupių.
Pavyzdžiui, vanduo stikliniuose buteliuose griežtai nepageidaujamas. Jei bus patiektas buteliuose – muzikantai supyks ir būtinai grąžins jį organizatoriams. Visi gaivieji gėrimai turi būti atšaldyti. Ledukai rokeriams svarbūs. Šį pageidavimą lydi sakinys: „Nepriimam atsakymo, kad nėra ledukų. Juk dabar 21-as amžius, kas šiais laikais nemoka pasigaminti ledukų?” Maistas surašytas taupiai, o pavyzdžiui, atlikėjų asistento meniu apkarpytas iki dviejų kiaušinių ir keturių gabaliukų sūrio.
„Raiderio” pabaigoje „Bloodhound Gang” organizatorius nuteikia optimistiškai, kad nėra jame nieko neįmanomo – viskas yra tiksliai suplanuota ekologijos, bet tuo pačiu ir atlikėjų labui.
Jau turbūt girdėjote apie „Morcheebos” pageidavimą miegoti dviejų metrų pločio lovose. Tačiau esmė ne ta. Morcheeba savo „raiderį” pradeda nuo septynių puslapių techninių pageidavimų, kurių eiliniam mirtingajam suprasti nelemta.
Taip pat grupei itin svarbu, kad erdvė, kurioje jie koncertuos, būtų tamsi. Šis pageidavimas parašytas netgi didžiosiom raidėm. O apsauga, skirta „Morcheeba” sergėti, turi būti mandagi ir būtinai be jokių ginklų.
Savo buitinių dalykų sąrašą „Morcheeba” pradeda nuo trijų svarbiausių daiktų, kurie būtinai turi būti jų persirengimo kambary – didelis veidrodis, lygintuvas ir lyginimo lenta.
Iš gėrimų ir maisto sąrašo triphoperiai beveik niekuo nesiskiria nuo jau minėtų „Datarock”, „Bloodhound Gang” pageidavimų. Tik labai keista prie maisto sąrašo rasti punktą, kuriame prašoma pateikti 12 atviručių su šalies vaizdais bei pašto ženkliukų siuntimui į užsienį.
Priešingai, „Therapy?” nuo pat pradžių nuteikia ryžtingai. Svetingumo sąrašą pradeda konstatuodami faktą, kad jie visuomet į koncerto vietą atvyksta išalkę, tad iškart jiems turi būti patiektas maistas pagal jų pageidavimą. Po „saundčeko” – dar vienas puolimas ant maisto. Tik šįkart su karštaisiais patiekalais, ir būtinai – desertu. Tuo viskas nesibaigia, iš karto po pasirodymo „Therapy?” turi būti patiektos 6 picos.
Lenkų roko grupė „Myslovitz” priešingai, valgo nedaug. Konkrečiai išvardina, kad pavyzdžiui, jiems reikia 10 vafliukų. Atidžiau pažiūrėjus į vieno puslapio grupės „raiderį”, supranti, kad jie išvis nevalgo. Gėrimų neįvardina skaičiais, tiesiog pageidauja vandens, kavos, arbatos, sulčių. Ir konkrečiai dviejų butelių „Smirnoff Ice”, 4 butelių vyno bei tik 12 alaus buteliukų…