Dauguma Rusijos gyventojų nerimauja dėl ekologinės padėties šalyje ir mano, jog pastaraisiais metais ji blogėja, teigia sociologai.
Kaip rodo Viešosios nuomonės fondo surengtos apklausos rezultatai, 72 proc. Rusijos piliečių pareiškė, kad ekologinė padėtis šalyje jiems kelia nerimą, 21 proc. teigė priešingai.
60 proc. gyventojų mano, kad pastaraisiais metais ekologinė padėtis šalyje blogėja, 22 proc. pokyčių nepastebi, ir tik 7 proc. mato pagerėjimą. 10 proc. respondentų nesiryžo vertinti ekologinės padėties šalyje.
Fondo duomenimis, 40 proc. piliečių sako, kad ekologinė padėtis jų regione maždaug tokia pati, kaip ir daugelyje kitų Rusijos regionų, 33 proc. – kad blogesnė, 16 proc. – kad geresnė. Dažniau nei kiti ekologinę padėtį neigiamai vertina Maskvos (47 proc.) ir megapolių (45 proc.) gyventojai.
70 proc. apklaustųjų už ekologinę padėtį savo regione atsakinga laiko vietos valdžią, 40 proc. – įmones, fabrikus ir gamyklas, po 29 proc. – federalinę valdžią ir eilinius piliečius, 23 proc. – ekologines ir 5 proc. – visuomenines organizacijas.
Apklausos metu paaiškėjo, kad dauguma Rusijos piliečių iš savo patirties žino, ką reiškia žodžiai „ekologinė katastrofa”, girdėjo apie ją 40-45 proc. O 11 proc. respondentų tokią frazę pirmąkart išgirdo per apklausą.
55 proc. tų, kurie patys patyrė, ką reiškia ši sąvoka, baiminasi ekologinės katastrofos savo regione, 24 proc. – baimės nejaučia. Dažniau nei kiti šito bijo didelių miestų gyventojai (67 proc.).
Viešosios nuomonės apklausoje, surengtoje rugpjūčio 4-5 dienomis Rusijos sričių, kraštų ir respublikų gyvenvietėse, dalyvavo 1500 respondentų.