Lietuvos kariai Afganistane išgelbėjo tris sužeistus vietos policininkus

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-5) karių pastangomis ketvirtadienį į Kabulą evakuoti trys per saugumo operaciją pietinėje provincijos dalyje sunkiai sužeisti vietos policijos pareigūnai.
Suteikus pirmąją pagalbą rajono medicinos centre, sužeistieji buvo atgabenti į provincijos sostinės Čagčarano ligoninę. Vienam sužeistųjų, kurio būklė buvo ypač sudėtinga, PAG-5 chirurgas kapitonas Jonas Andriuškevičius kartu su vietos gydytojais atliko krūtinės ląstos operaciją, pranešė KAM.

„Čagčarano ligoninės gydytojai niekada nebuvo atlikę tokių operacijų anksčiau. Tas žmogus tikrai būtų neišgyvenęs“, – pranešime cituojamas PAG-5 chirurgas.

„Padėdami atlikti krūtinės ląstos operaciją, mes kartu juos ir mokėme, nes labai svarbu, kad Čagčarano ligoninės gydytojai išmoktų patys tokias operacijas atlikti“, – sakė PAG-5 medicinos skyriaus vadas kapitonas Andrejus Budakovas.

Kiti du policijos pareigūnai, evakuoti į Afganistano nacionalinės kariuomenės ligoninę Kabule, per susišaudymą buvo sužaloti į galūnes. Vienas patyrė šautinį kojos sužeidimą su nervo pažeidimu, kitas – šautinius kojos ir rankos sužalojimus. Dėl galimų komplikacijų, nesuteikus specializuotos chirurginės pagalbos, pareigūnams grėsė pavojus prarasti sužeistas galūnes.

Lietuvos vadovaujama PAG misiją pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Bendra civilinė ir karinė misija PAG priklauso NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (ISAF).

Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG sudėtyje, be lietuvių, tarnauja, Kroatijos, Ukrainos, Danijos, JAV ir Islandijos kariai ir civiliai.

PAG ir Lietuvos specialioji misija glaudžiai bendradarbiauja su vietos policija nuo PAG įsikūrimo pradžios, nuolat organizuoja mokymus, kursus, perduoda policijai reikalingas darbo priemones ir įrenginius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.