Karas keliuose: tvarkdarys iš kengūrų šalies

Gerai teisėsaugai žinomas buvęs kandidatas į prezidento postą Australijos lietuvis Juozas Petraitis policijai įskundė jį kelyje aplenkusį kaunietį. Jis teigia dėl šio akibrokšto skambinęs generaliniam komisarui ir prezidentui. Pareigūnai įtaria, jog J.Petraitis įsižeidęs dėl to, kad jo nenaują „Porsche“ aplenkė naujutėlis tokios pačios markės automobilis.

Antradienio pavakarę iš Kauno Palangos link keliavęs kaunietis verslininkas Arvydas Č. užsitraukė buvusio kandidato į šalies prezidento postą 50-mečio vilniečio J.Petraičio rūstybę. Dėl šio Australijos lietuvio skambučių į Raseinių policiją ir Policijos departamentą vakar pradėtas tarnybinis patikrinimas – J.Petraitis įtarė, kad Arvydas Č. papirko tuo metu kelyje budėjusius pareigūnus.

Spalvinga persona

J.Petraitis pagarsėjęs ne tik tuo, kad dalyvavo prezidento rinkimuose. Jis buvo minimas įvairiose neaiškiose istorijose (pinigų plovimo ir kt.), o pernai netgi buvo dviem paroms atsidūręs areštinėje įtarus jį antikvarinių vertybių kontrabandos organizavimu. Be to, jis garsėja ir išsiskiriančia apranga bei elgesiu (dėl to susilaukdavo nemažo humoristinių televizijos laidų dėmesio).

Prokuratūrai ir pasieniečiams pernai nepavyko įrodyti J.Petraičio kaltės dėl kontrabandos organizavimo (nors kiti įtariamieji toje byloje buvo nuteisti). Tad jis nevaržomas ir toliau važinėjasi savo „Porsche 911 Carrera“. Beje, tuo pačiu automobiliu pernai jis nesėkmingai bandė pasprukti nuo jį bandžiusių sulaikyti pasieniečių operatyvininkų.

J.Petraičiui įtartina

Naujutėliu „Porsche 911 Carrera“ važinėjantis Arvydas Č. vakar LŽ pasakojo, kad Raseinių rajone aplenkė J.Petraičio automobilį. Netrukus buvo sustabdytas policijos. Pasak verslininko, pareigūnai, patikrinę dokumentus, pasakė, jog laukia ne to automobilio, ir leido važiuoti toliau. Tuo metu pro šalį pravažiavo J.Petraitis. Tačiau lėtai judėjusį Australijos lietuvį kaunietis netrukus vėl aplenkė. Tai ir užrūstino buvusį kandidatą į prezidentus.

Pasak Kauno policijos, kur dabar atliekamas tarnybinis patikrinimas, viršininką pavaduojančio Vitalijaus Pacevičiaus, J.Petraitis paskambino į Raseinių policiją ir pareiškė, kad jį pralenkusį dideliu greičiu važiavusį „Porsche“ sustabdė pareigūnai, o po keleto akimirkų tas pats automobilis jį vėl pralenkė – jo manymu, tai reiškia, kad greitai paleistas vairuotojas policininkams davė kyšį.

Su J.Petraičiu telefonu kalbėjęs pareigūnas, kaip ir privalėjo, surašė tarnybinį pranešimą dėl galimo policininkų papirkimo. Raseinių policija kreipėsi pagalbos į kolegas iš Klaipėdos prašydama padėti nustatyti „Porsche“ vairuotoją. Tą patį vakarą šiuo įvykiu susidomėjo Policijos departamentas.

Skambino aukščiausiesiems

Netoli prie pajūrio Arvydas Č. sustojo degalinėje. Kol jis pylėsi degalų, J.Petraitis vėl pravažiavo pro šalį. Tačiau netrukus kaunietis vėl jį aplenkė.

Prie Klaipėdos verslininką vėl sustabdė policija. Uostamiesčio pareigūnai patikrino dokumentus ir grąžino juos savininkui. LŽ Arvydas Č. sakė pamanęs, kad policija ieško kokio nors pavogto „Porsche“, bet tuo metu jam viskas paaiškėjo: dar nespėjus atsisveikinti su pareigūnais greta sustojo J.Petraičio automobilis. Skandalingasis vilnietis pareigūnams pareiškė, jog „čia tie eismo chuliganai“, pabrėžė savo svarbą pranešdamas policininkams, kad jau skambinęs „Grigaravičiui (generaliniam komisarui – red. past.) ir prezidentui“. Tačiau Klaipėdos policininkai kauniečiui neturėjo pretenzijų ir jį paleido.

„Buvo pažeistos mano teisės! Važiavau į gimtadienį Palangoje, pavėlavau į jį. Gėlės nuvyto!“ – vakar juokavo Arvydas Č., o paskui surimtėjo. – Iš kur žmogus tiek pykčio turi? Gal jam skaudu, kad Lietuvoje yra naujesnių ir geresnių „Porsche“ negu jo?“

Neįprasta situacija

Atostogaujantis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius vakar LŽ patvirtino, kad antradienį vakare jam skambino nepatenkintas J.Petraitis ir pasakojo apie neva kyšiu iš policininkų išsipirkusį vairuotoją – pareigūnai jį per greitai paleidę.

Policijos vadovas nurodė pavaduotojui tai išsiaiškinti. Pasak V.Grigaravičiaus, paaiškėjo, kad Raseinių kelių patruliams buvo pranešta apie kažkokį „Porsche“, pro kurio langus ant kelio buvo mėtomi buteliai. Įsitikinę, kad Arvydo Č. mašina nėra ta, kurios jie laukė, pareigūnai kaunietį ir paleidę.

Kauno policijai dabar vadovaujantis V.Pacevičius šią istoriją apibūdino labai diplomatiškai: „Neįprasta situacija… Jei žmogui kyla įtarimų, jis turi teisę juos pareikšti.“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.