Po antrojo Kuršių marių regatos etapo į priekį išsiveržė estų jachta „Evelin III“

Patikslinus šiandien anksti ryte Nidoje pasibaigusio jubiliejinės 40-osios Kuršių marių regatos „Hansabanko“ taurei laimėti antrojo etapo rezultatus paaiškėjo, kad į Regatos lyderius išsiveržė estų jachta „Evelin III“ (kap. A.Tomm). Ši jachta pirmauja tiek absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje (laikas distancijoje 19 val. 29 min. 33 sek.) , tiek pagal perskaičiuotą laiką (23 val. 54 min. 58 sek.).
Absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje antra liko Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Tele2“ (19 val.. 35 min. 4 sek.), trečia – „Levante“ (kap. T. Rymonis) su 19 val. 44 min. 36 sek.

Antra pagal perskaičiuotą laiką – „Arabela-Tele2“ (24 val. 5 min. 12 sek.), treti M. Tamm vadovaujami estai „Katarina JEE“ (24 val. 12 min. 0 sek.)

Šis etapas (Klaipėda-Nida-Ventės ragas-Lesnojus-Poleskas-Nida) visuomet buvo laikomas sudėtingiausiu Regatos etapu, nes siekia Rusijos Federacijos vandenis ir yra ilgiausias iš visų penkių – apie 90 jūrmylių. Paprastai po šio etapo pirmosios jachtos finišuodavo tik naktį, tačiau šiemet etapas pateikė staigmenų – Regatos teisėjai buvo priversti keisti maršrutą, o buriuotojai turėjo įrodyti savo meistriškumą atlikdami gerokai daugiau ir sudėtingesnių manevrų, negu buvo numatyta.

Taip atsitiko dėl to, kad Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija išdavė leidimą Kuršių marių regatos dalyviams įplaukti į šios šalies teritorinius vandenis, tačiau atrodo, jog nesuderino jo su pasienio apsaugos pareigūnais. Šie Regatos dalyvių neįsileido. Pasak Kuršių marių regatos organizacinio komiteto pirmininko Lino Tamkvaičio, kol kas sunku pasakyti, kodėl taip atsitiko, nes Lietuvos pasieniečiai teigia, kad su kaimyninės šalies pareigūnais viskas buvo suderinta. „Leidimo įplaukti į Rusijos vandenis niekada negaudavome iš anksto, paprastai – prieš dieną, tačiau šįkart jis mus pasiekė tik šeštadienį apie 11 val., o jau už pusantros valandos buvo paskelbtas antrojo etapo startas. Žinoma, buvome pasiruošę ir tokiam atvejui, kad leidimas išvis nebus duotas“, – tvirtino L. Tamkvaitis.

Rekordiškai didelis Regatos dalyvių skaičius – net 60 jachtų – pučiant gana silpnam vėjui plaukė kitu, teisėjų iš anksto parengtu atsarginiu maršrutu, kuris nekliudė Rusijos vandenų, tačiau pareikalavo dar daugiau buriuotojų ištvermės ir profesionalumo.

Svetainėje www.lbs.lt galima rasti visą informaciją apie Regatą ir gyvai stebėti jachtų plaukimo duomenis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.