Iš namų Hebrone iškeldinami žydų naujakuriai

Šimtai Izraelio pasieniečių antradienį auštant atvyko į neramų Hebrono miestą Vakarų Krante iškeldinti žydų naujakurius iš dviejų namų, kuriuos jie neteisėtai užėmę.

Pasieniečiai ir policininkai apsupo du namus, kuriuose buvo užsibarikadavusios dvi šeimos, remiamos dešimčių jaunų žydų ultranacionalistų, ir po vieną išvedė naujakurius iš pastatų.

Saugumo pajėgų nariai turėjo išgriauti duris, kad patektų į namus. Tuo metu demonstrantai svaidė į juos akmenis. Keli žmonės buvo nesunkiai sužeisti.

Vyriausybė turėjo imtis šių veiksmų, nes iškeldinti žydų naujakurius nurodė teismai. Tuo tarpu kraštutinių dešiniųjų pažiūrų žydai siekė pademonstruoti, kaip sudėtinga iškeldinti net kelis naujakurius, ir įrodyti, kad nepasikartos pasitraukimo iš Gazos Ruožo precedentas.

Izraelio kariškiai pirmadienį pranešė, kad 12 karių buvo nuteisti mėnesį kalėti už tai, kad atsisakė dalyvauti prievartinio naujakurių iškeldinimo operacijoje.

Šiems kareiviams kartu su maždaug 3 000 kitų karių ir pasieniečių buvo nurodyta antradienį iškeldinti dvi šeimas, kurios ne vieną mėnesį neteisėtai buvo užėmusios du namus Hebrono turgavietėje.

Maištaujantys kariai, dauguma kurių tikintys, pareiškė savo vadams, kad nedalyvaus naujakurių iškeldinimo iš Hebrono turgaus operacijoje, teigiama armijos išplatintame pranešime.

Turgavietėje neteisėtai įsikūrusios šeimos tvirtina, kad tai žydų nuosavybė. Sekmadienį jiems buvo nurodyta per dvi paras išsikelti iš namų.

Žydų naujakuriai Hebrone garsėja savo nesutaikomumu, kuris iki kraštutinumo užaštrina jų susipriešinimą su kaimynais palestiniečiais.

Pagal susitarimą su palestiniečių vadovybe Izraelis 1997 metais iškeldino iš Hebrono 80 proc. naujakurių. Aplink Machpelos olą, ant kurios pastatyta mečetė, įsikūrusioje nausėdijoje liko keli šimtai žydų, saugomų karių. Ši vietovė šventa ir žydams, ir musulmonams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.