Netikėtai pasitraukus direktoriams, pasigesta sostinės bendrovių turto

Dviejų Vilniaus bendrovių buvę direktoriai įtariami iššvaistę arba pasisavinę turtą. Įmonių patirti nuostoliai siekia beveik pusę milijono litų.

Bendrovė „Vilniaus modulis“, neseniai persikrausčiusi į sostinės Laisvės prospektą, po daugiau kaip metus dirbusio direktoriaus išėjimo iš darbo pasigedo turto už 224 791 litus.

Apie įtarimus įmonės darbuotojai kalba nenoriai. Esą atlikus ikiteisminį tyrimą teismas nuspręs, kas kaltas.

Iš bendrovės be pėdsakų išnyko įvairi šilumos tiekimo įranga. „Tiesiog nėra to turto, kuris turėtų būti“, – LŽ sakė „Vilniaus moduliui“ atstovaujantis advokatas Tomas Bagdanskis. Statybine įranga prekiaujančios ir ją įrengiančios firmos direktorius Vilimas Tamošiūnas buvo dar griežtesnis. „Vyksta tyrimas, dabar nieko negaliu kalbėti“, – nukirto jis.

Įrangos, pasak pareiškėjų, dingusios nuo 2005-ųjų spalio iki 2006 metų spalio, pasigesta visai neseniai. Nors netiesiogiai, įtarimo šešėlis esą krinta ant tuometinio įstaigos vadovo. Į klausimą, kodėl direktorius dirbęs vos metus su trupučiu netikėtai išėjo iš darbo, dabartinis direktorius V.Tamošiūnas atsakyti nepanoro. „Išėjo savo prašymu“, – pareiškė direktorius.

Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjas Mindaugas Subačius pasiūlė visais klausimais kreiptis į bylą prižiūrintį prokurorą. Tačiau čia pat pridūrė, kad prokuroras dar nepaskirtas. Tad ir kalbėti nebeliko su kuo.

Bendrovės „Ecolsta“ savininkas Janas Nevoina policijai irgi pranešė apie be pėdsakų dingusį bendrovės turtą. Nuostolius jis įvertino 200 tūkst. litų. Konteinerių su atgabentais automobiliais bei įvairia įranga pasigesta prieš porą savaičių.

J.Nevoina apie įvykį kalbėjo nenoriai. Kol tiriama, kur „išgaravo“ atsiųsti konteineriai, jis nenorįs nieko sakyti. Ir šiuo atveju savininkas užsiminė, kad prieš pasigendant turto, iš darbo netikėtai išėjo direktorius. Jis dirbo vos du mėnesius. J.Nevoina LŽ patikino, kad prieš priimdamas šį žmogų apie jį teiravosi jo ankstesnėse darbovietėse ir neišgirdo nieko blogo. „Mes taip nustebome. Netikėtai parašė prašymą išeiti“, – sakė bendrovės savininkas. Netrukus po to J.Nevoina pastebėjo, kad nėra konteinerių. Bendrovėje buvo skubiai atlikta inventorizacija. Jos rezultatus įmonė pateikė policijai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.