N. Puteikis jaučiasi teisus

Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo Naglio Puteikio veiksmai neatitinka teisės aktų.

Prie tokios išvados vakar priėjo speciali KPD komisija, sudaryta praėjusią savaitę po to, kai N. Puteikis sustabdė I. Simonaitytės bibliotekos restauravimo darbus, motyvuodamas neva neteisėtu priestato nugriovimu.

Pasak KPD vyriausiosios specialistės ryšiams su visuomene Aušros Dulevičiūtės-Kavaliauskienės, komisija nusprendė, jog N. Puteikis neturėjo teisės inicijuoti vertingosios savybės nustatymo. Be to, vedėjo naujai aptiktos vertingosios savybės dar 1997 metais buvusios užfiksuotos įrašant I. Simonaitytės biblioteką į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Šią savaitę numatoma sudaryti dar vieną komisiją, kuri per 10 darbo dienų KPD direktoriui pateiks siūlymus, kaip bausti N. Puteikį.

„Jaučiuosi teisus. Žada sudaryti komisiją, kuri man skirs nuobaudą, tačiau vardan paminklo išgelbėjimo nebijau jokių komisijų. Jeigu rytoj pasikartotų situacija – elgčiausi taip pat“, – savo veiksmų nesigailėjo N. Puteikis.

Nors komisija, anot jo, nustatė, jog darbai bibliotekoje buvo sustabdyti ne pagal tą straipsnį, juos vis tiek reikėję stabdyti.

Vedėjas pabrėžė neturįs jokių pretenzijų dėl leidimo statyti naują trijų aukštų priestatą. Nors KPD teigimu, leidimas statyti yra ir leidimas griauti, N. Puteikio nuomone, pusrūsis, dėl kurio ir kilo konfliktas, esąs priešingame kiemo gale. Taigi minėtas statybos leidimas negalįs suteikti teisės jį griauti.

„Leidimo griauti nėra ir nebuvo. „Pamario restauratorius“ skunduose neužsimena, kad jį turi, o paminkliniame pastate tokie darbai yra draudžiami. Aš leidimo griauti nebūčiau davęs, o jei būtų pateikę Gintaro (Algirdas Gintaras – ankstesnysis KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas. – Aut. past.), būčiau panaikinęs“, – sakė N. Puteikis.

Jis taip pat stebėjosi komisijos išvada, jog vedėjas neturįs teisės stabdyti darbų – ji neva esanti suteikta vedėjo pavaldiniui, vyriausiajam inspektoriui.

„Komisaras mato – muša žmogų, bet neturi teisės to stabdyti, o važiuoja į nuovadą ir rašo pareiškimą savo pavaldiniui“, – ironizavo N. Puteikis.

Vedėjui įtarimų sukėlė ir KPD direktoriaus pavaduotojo Algimanto Degučio, vadovavusio komisijai, elgesys.

„Kodėl A. Degutis nemato, kad nėra leidimo griauti – man paslaptis. Artimiausiu metu šitą šydą nuplėšime“, – žadėjo N. Puteikis.

Beje, N. Puteikis sulaukė ir palaikymo. Vakar Alternatyvi kultūros paveldo komisija išsiuntinėjo atvirą laišką, skirtą aukščiausiems šalies valdžios atstovams, bibliotekos vadovams ir KPD direktoriui Albinui Kuncevičiui.

Paveldo brangintojai, atkreipdami dėmesį į liūdną vertybių likimą uostamiestyje pabrėžia, jog Klaipėdoje jau ne pirmą kartą restauracija yra vadinamas kultūros paveldo naikinimas, tad principinga pozicija, kurios laikosi N. Puteikis, ypač vertinama.

„Šiuo metu KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas N. Puteikis sustabdė vertybių grobstymą ir pusrūsio griovimą vidiniame I. Simonaitytės bibliotekos kieme. Palaikome šį sprendimą, nes manome, kad kultūros vertybių „dingimas“ nėra susijęs nei su restauravimu, nei su pastato pritaikymu bibliotekos reikmėms“, – rašoma laiške.

„Jei paveldo naikinimą pateisins kultūros institucijos ir darbuotojai – kokių jo apsaugos garantijų galime tikėtis iš privataus savininko?“ – klausia į alternatyvią komisiją susivieniję paveldo brangintojai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.