Taksi paslaugos brangesnės, bet ne geresnės

Taksi paslaugas teikiančios įmonės nesiliauja didinusios taksi tarifų, tačiau aptarnavimo kokybė nuo to nė kiek negerėja. Sostinės taksi vairuotojai vargiai spėja vežioti klientus, o kituose šalies miestuose skundžiamasi paklausos stoka.

Šią vasarą taksi tarifus nuo 1,4 lito iki 1,5 lito dienos metu ir 1,6 lito naktį padidinusios Šiaulių įmonės „Miesto taksi“ buhalterė Dangira Rindzevičienė neatmeta galimybės, kad tarifai turėtų didėti ir toliau.

Kaip galimas priežastis pašnekovė LŽ įvardijo vairuotojų stygių ir atlyginimų didėjimą. O brangstant automobilių remontui ir nuo spalio 1 dienos turėsiantis brangti draudimas taip pat gali priversti taksi keleivius plačiau atverti pinigines.

Nepatvirtintais duomenimis, taksi paslaugų kainos kai kuriuose miestuose gali šoktelėti iki 3 litų už kilometrą.

Taksi paslaugų teikėjų asociacijos prezidento ir vieno iš „Martono“ taksi akcininkų Roberto Brazio teigimu, tarifai jau kurį laiką nekinta.

Išsikvietus taksi už kilometrą reikia mokėti nuo 1,5 iki 1,8 lito, o gatvėje įsėdus į taksi už paslaugas mokėti tenka dar daugiau. Asociacijos prezidentas LŽ teigė, kad kai kurios įmonės priverstos didinti taksi tarifus dėl vairuotojų stygiaus, minimalaus atlyginimo didinimo ir apskritai atlyginimų kėlimo šioje sferoje dirbantiems žmonėms.

Važinėjame pigiau už kaimynus

Tarifų dydžiui, R.Brazio teigimu, paslaugų kokybė tiesioginės įtakos neturi. Tai siektinas kiekvienos įmonės rezultatas. „Kokybė yra tik konkurencingumo veiksnys“, – neabejoja pašnekovas. Visgi galima manyti, kad paslaugų kokybė skirtingose įmonėse skiriasi, o vairuotojo bendravimo kultūrą, greitą susisiekimą gali užtikrinti ne visos įmonės. „Prie kiekvieno vairuotojo sargo nepastatysi“,- teigia R.Brazys.

Lygindamas taksi paslaugų kokybės ir kainų santykį su Vakarų valstybėmis asociacijos prezidentas išlieka gana kritiškas: „Nėra ko ir lygintis, tiek kainomis, tiek kokybe. Tačiau palyginti su Baltijos valstybėmis ir kitomis Rytų Europos valstybėmis situacija gana panaši. Neatsiliekam nei kaina, nei paslaugų kokybe. Kai kuriais atvejais mūsų šalyje tarifai 20-30 proc. mažesni negu gretimose valstybėse.“

Važiuoja tik iki poliklinikos

Nors švenčių dienomis taksi paslaugų teikėjai veža keleivius didesniais tarifais, neretai automobilio esame priversti laukti ilgiau nei paprastomis dienomis. Teigiama, kad taip atsitinka dėl darbuotojų trūkumo, vairuotojams mokamų didesnių atlyginimų švenčių dienomis, konkrečios įmonės darbo organizavimo.

Darbuotojų trūkumas, anot pašnekovo, verčia įmones atitinkamai rizikuoti ir paslaugų kokybe. Neretai pasitaiko, kad įmonės dėl darbuotojų stokos laiko net ir prastos reputacijos vairuotojus.

Panašu, kad įmonės priverstos orientuotis į vidutines pajamas uždirbančius vartotojus. Orientacija į kitokią klientūrą gali būti tik viena iš įmonės veiklos krypčių. Neperspektyvu šioms įmonėms ir orientuotis tik į didesnes pajamas gaunančių vartotojų grupę.

Tuo metu, kai sostinės taksi vairuotojai nespėja suktis, mažesnių šalies miestų taksi vairuotojai nesulaukia klientų skambučių. Pavyzdžiui, Šiaulių taksi paslaugų teikėjai tvirtina, kad paklausa čia gerokai mažesnė už pasiūlą.

„Taksi įmonių daug, o skambučių gana mažai. Mažesnes pajamas gaunantys žmonės važinėja tik iki poliklinikos, nevažinėja didelių atstumų“, – pripažįsta D.Rindzevičienė. Ji pastebi, kad anksčiau buvusi tam tikra diferenciacija tarp VIP ir platesnio masto vartotojų dabar išnykusi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.