Žvilgsnis į Ispaniją: karšta bus ne tik lauke

28 dienos. Tiek kol kas atsinaujinusiai, tačiau neblizgančiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei liko iki pirmųjų kovų 35-ajame Europos čempionate Ispanijoje.

Rugsėjo 3 dieną saulėtojoje Ispanijoje dėl stipriausios žemyno komandos vardo kovas pradės 16 valstybių nacionalinės rinktinės.

„Vakarų ekspresas“ skaitytojus supažindina su naująja pirmenybių sistema, lietuvių varžovais ir pateikia kitą, su čempionatu susijusią informaciją.

Ateityje, iki pat čempionato pradžios, pranešime daugiau artėjančio turnyro naujienų, žinias iš kitų rinktinių stovyklų.

Tikslas

Vienai čempionato favoričių Lietuvos rinktinei šalies krepšinio federacija iškelė tikslą – be papildomo atrankos turnyro patekti į 2008 metų Pekino olimpines žaidynes, o tai reiškia, kad mažiausiai mūsiškiai privalo patekti į turnyro finalą.

Praėjusiame čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 5 vietą, 2003 metais trečią kartą tapo Europos čempionate.

Įdomu tai, kad Lietuvos rinktinė – vienintelė iš visų šiemet dalyvausiančių komandų, kuriai per visą čempionato istoriją pavyko iškovoti 3 aukso medalius – 1937, 1939 ir 2003 metais. Daugiau čempionų titulų pavyko iškovoti tik jau neegzistuojančioms TSRS (14) ir Jugoslavijos rinktinėms (8).

Italai ir graikai Senojo žemyno pirmenybėse triumfavo po du kartus, o 35-ojo čempionato šeimininkams ispanams aukso medalių laimėti kol kas nepavyko.

Nauja sistema

Šių metų čempionatas – pirmasis, kuris vyks pagal naują varžybų sistemą, kuri komandoms suteikia papildomų šansų, tačiau atima daugiau jėgų. Iš grupės varžybų po tris komandas pateks į kvalifikacinį etapą, suskirstytą į dvi naujas grupes. Iš čia toliau, tiesiai į ketvirtfinalius žengs po keturias ekipas.

Toliau – viskas po senovei – pusfinaliai, finalas. Tikėkimės, kad jo metu salės palubėse kabos ir Lietuvos vėliava.

Varžovai

Lietuvos rinktinė žais čempionato C grupėje kartu su turkais, vokiečiais ir čekais.

Lietuviai jau trečią turnyrą iš eilės pradės rungtynėmis su turkais – šios komandos tarpusavio varžybomis startavo 2005-ųjų Europos ir praėjusių metų pasaulio čempionatuose.

Beveik nepakitusi Turkijos rinktinė paskutinius du tarpusavio susitikimus laimėjo. Ir ne draugiškose rungtynėse – pietiečiai laimėjo pasaulio čempionato grupės varžybas bei užkirto kelią lietuviams žaisti dėl penktos vietos planetoje.

Čekija – krepšinio žemėlapyje pažymėta kaip didelio pavojaus nekelianti vieta, bet lietuviai ten paskendo 1999-ųjų Europos čempionate Prancūzijoje – D grupės rungtynes mūsiškiai čekams pralaimėjo 62:78. Šiemet vėl išvysime tąkart daugiausiai bėdų pridariusiais Lubomišu Bartonu bei Žiriu Velšu. Šiems krepšininkams tuomet buvo tik po 19 metų. Sustiprėjusių lyderių ir jaunų talentų kupinos į Europos krepšinio elitą grįžtančios Čekijos rinktinės taipogi nuvertinti nereikėtų.

Vokietijos rinktinę reprezentuoja vienas geriausių NBA žaidėjų, patriotų patriotas Dirkas Novickis. Šio krepšininko nuo noro padėti nacionalinei komandai nesulaiko Dalaso „Mavericks“ klubo vadovai, negąsdina tai, kad reikia iš savo kišenės pakloti nemenkas sumas draudimo išlaidoms.

Tikrą lyderį turinti Vokietijos komanda per pastaruosius metus pasiekė aukštų rezultatų, nors lietuviai jiems – iki šiol neperkandamas riešutas. Tai nereiškia, kad jie žaidžia prasčiau – nereikia pamiršti, kad vokiečiai – praėjusių Europos pirmenybių vicečempionai.

Čempionate dalyvauja 16 komandų, susiskirsčiusių į 4 grupes:

A GRUPĖ. Serbija, Rusija, Graikija ir kvalifikacijos turnyrą laimėjusi komanda*.

B GRUPĖ. Portugalija, Latvija, Kroatija ir Ispanija.

C GRUPĖ. Čekija, Turkija, Lietuva ir Vokietija.

D GRUPĖ. Lenkija, Italija, Slovėnija ir Prancūzija.

*Į vieną likusį kelialapį pretenduoja dar 10 komandų: Švedijos, Estijos, Makedonijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Bulgarijos, Vengrijos, Ukrainos, Danijos, Izraelio ir Belgijos nacionalinės komandos. Susiskirsčiusios į tris grupes jos kovas pradeda jau šią savaitę.

Palma de Maljorka

C grupės varžybos vyks Palma de Maljorkoje – Kauno dydžio saloje. Čia pernai pastatyta (šiokia tokia paguoda Klaipėdai, kurioje arena statoma labai vangiai) 6 tūkst., vietų talpinanti arena „Vel’f3dromo de Palma“. Į dviračių treką lengvai transformuojamoje salėje aukščiausio lygio krepšinio varžybos vyks pirmą kartą – ten dažniau varžosi geriausi pasaulio dviratininkai.

Tikėtina, kad grupės rungtynes žaisiančią Lietuvos rinktinę palaikys nemažai tautiečių – mūsų šaliai pirmenybių organizatoriai skyrė 400 bilietų kvotą, tačiau Ispanijon emigravę lietuviai vietoje galės graibstyti bilietus, kurie skirti ispanams.

Oficiali rinktinės vežėja – kelionių agentūra „Saitas“ krepšinio aistruoliams siūlo visą paslaugų paketą – kelionę, nakvynę, bilietus į varžybas, kitas paslaugas. Už šį malonumą reikėtų pakloti 5,1-11,9 tūkst. litų.

Beje, čempionato organizatorių pranešimu, bilietai į visas C grupės varžybas seniausiai išgraibstyti.

A grupės varžybos vyks Granadoje, B grupės – Sevilijoje, D grupės – Alikantėje. Madrido „Madrid arena“ vyks kvalifikacinės rungtynės, o finalinis etapas – kitoje Ispanijos sostinės arenoje „Palacio de la Comunidad de Madrid“.

Lietuvos rinktinės varžybų grafikas C grupėje (Lietuvos laiku)

Rugsėjo 3 d. 21.30 val. Lietuva – Turkija

Rugsėjo 4 d. 19 val. Lietuva – Čekija

Rugsėjo 5 d. 19 val. Lietuva – Vokietija

Kvalifikacinio etapo rungtynės vyks rugsėjo 7-12, ketvirtfinaliai – 13-14 dienomis, pusfinaliai – rugsėjo 15-ąją, finalas – rugsėjo 16 dieną.

Visas C rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.