J.Ramono padėjėjai – darbo inspektorių akiratyje

Seimo narys Jonas Ramonas ir jo padėjėjai toliau klimpsta į skandalo dėl nelegalaus darbo liūną. Galimus nelegalaus darbo atvejus aiškinasi ne tik darbo inspektoriai, bet ir finansinių nusikaltimų tarnybos pareigūnai.

Įtariama, kad J.Ramono visuomenine padėjėja dirbusi šakietė Onutė Gabartienė neoficialų atlyginimą gaudavo ne tik praėjusiais metais, kai kartu su ja padėjėju dirbo dabar Seimo nario nemėgiamas Henrikas Zaremba, bet ir po jo atleidimo.

Šias neaiškias darbo santykių peripetijas aiškinasi Valstybinė darbo inspekcija, paprašius pačiam J.Ramonui po liepos pradžioje Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio. Jo metu H.Zaremba komisijai pateikė duomenų, jog iki praėjusių metų gruodžio, kai jis buvo atleistas, kaip netekęs Seimo nario pasitikėjimo, jis dalijosi gaunamu Seimo nario padėjėjo atlyginimu, kas mėnesį O.Gabartienei sumokėdamas po 750 litų. Tokį faktą komisijos nariams patvirtino ir pati šakietė, kuri buvo įdarbinta kaip visuomeninė padėjėja. Pradėjus galimai fiktyvaus darbo tyrimą, ėmė aiškėti, kad nelegalų atlyginimą O.Gabartienė galėjo gauti ne vien praėjusiais metais, kol J.Ramono iniciatyva nebuvo atleistas H.Zaremba, bet ir vėliau, kai padėjėju buvo įdarbintas Romualdas Variakojis. Neatmetama tikimybė, jog tai galėjo trukti net iki šios vasaros.

Valstybinės darbo inspekcijos Marijampolės skyriaus darbuotojai jau apklausė tiek H.Zarembą, tiek ir O.Gabartienę, tačiau apklausų rezultatus komentuoti atsisakė, motyvuodami tuo, jog jų vedėjas Algirdas Sabaliauskas atostogauja, o be jo leidimo kalbėti apie vykdomą tyrimą jie negali.

LŽ paklausta, ar iš tikrųjų iki neseno laiko gaudavo nelegalų atlyginimą O. Gabartienė to nei patvirtino, nei paneigė. „Aš apie tai nieko neorėčiau kalbėti“, – sakė ji.

Tuo tarpu R.Variakojis tokius įtarimus pavadino gandais. „Aš su niekuo atlyginimo nesidalinu. O.Gabartienė, kaip visuomeninė padėjėja, čia, į Šakių rotušėje įsikūrusį padėjėjų kabinetą, užsuka retkarčiais, kai turi reikalų“, – tvirtino R.Variakojis.

Vakar LŽ kalbintas Seimo narys J.Ramonas teigė, jog ką nors aiškinti dar neatėjo laikas. „Aš pats tikiuosi sulaukti atsakymų iš įvairių institucijų, į kurias kreipiausi. Kai viskas paaiškės, tuomet ir kalbėsim“, – teigė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.