Dviračiai – už durų

Vasarą smagu pasivažinėti dviračiu, todėl vis daugiau žmonių įsigyja šią transporto priemonę.

Dauguma klaipėdiečių dviračius laiko daugiabučių namų rūsiuose ir balkonuose.

Tačiau policijos suvestinėse vis sumirga pranešimai, kad vagys įsilaužė į sandėliuką ir iš ten pavogė dviratį.

Kur tinkamiausia laikyti dviratį, kad jis netaptų ilgapirščių grobiu, klausėme Klaipėdos VPK Viešosios policijos Prevencijos skyriaus viršininko Kazimiero Sinkevičiaus.

Jis sakė, kad dviratį galima laikyti ir rūsyje, svarbu tik, kad į jį nebūtų lengva įsilaužti.

„Dabar vis daugiau klaipėdiečių rūsiuose, taip pat kaip ir laiptinėse įsideda sunkias metalines duris. Pro tokias duris vagims sunkiau įsilaužti. Todėl dviračių vagysčių sumažėjo“, – pastebėjo komisaras.

Tačiau K.Sinkevičius, net ir tiems, kurių rūsių durys – metalinės, patarė neužmiršti pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis.

Sandėliuke ar balkone saugomus dviračius komisaras rekomendavo papildomai prie ko nors prirakinti.

„Lauke paliktus dviračius įprasta prirakinti prie stovų ar stulpų, kad jų nepavogtų. Būtų gerai, kad žmonės dviračius įprastų prie ko nors prirakinti ir sandėliukuose. Papildomos saugumo priemonės tik sumažintų riziką daikto netekti“, – pastebėjo pašnekovas.

Dar vienas būdas neprarasti dviračio – užregistruoti jį policijoje.

„Kiekvienas dviratis, kaip ir automobilis, turi savo registracijos numerį. Reikėtų dviračių savininkams nuvažiuoti į policijos nuovadą, kur šis numeris būtų įtrauktas į registracijos žurnalą. Jeigu dviračio numeris bus įrašytas registracijos žurnale, net ir vagims perdažius rėmus pavyktų įrodyti, kam jis priklauso“, – aiškino K.Sinkevičius.

Anksčiau nuovadose priregistravus dviračius klaipėdiečiams būdavo dalijami lipdukai, įspėjantys, kad ši transporto priemonė registruota policijoje. Paprastai vagys vengdavo gvelbti tokiu lipduku pažymėtus dviračius.

Deja, dabar lipdukai jau pasibaigę.

Tačiau K.Sinkevičus tikisi, kad pavyks atspausdinti naujų ir vėl pradėti juos dalinti visiems, prisiregistravusiems dviračius policijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.