Ekspolicininko sodyboje nužudytas paauglys

Iš ligoninės pasprukę paaugliai neaiškiomis aplinkybėmis atsidūrė vietos gyventojo namuose. Ten šeimininko ginklu 14-metis nušovė metais vyresnį savo bičiulį.

„Liūdnas įvykis ir tėvams, ir įstaigai“, – apibūdino vienoje Valkininkų geležinkelio stoties sodybų šeštadienio vakarą įvykusią tragediją vaikų ligoninės „Pušelė“ skyriaus vedėja Jūratė Juozaitienė. Tą vakarą 14-metis uteniškis S. revolverio šūviu į akį mirtinai sužalojo 15-metį Zarasų gyventoją N. Paauglys sulaikytas dviem paroms ir uždarytas į Varėnos areštinę.

Apleisti vaikai

„Pušelės“ ligoninėje gydomi tuberkulioze sergantys vaikai iš visos Lietuvos. Šiuo metu ten stiprina sveikatą 60 jaunųjų pacientų.

Anot įstaigos direktoriaus pavaduotojo Kęsto Budėno, 70 proc. jų ligonių sudaro vaikai iš globos namų ir probleminių šeimų. „Tai dažniausiai sunkūs, socialiai apleisti vaikai, turintys ne tik sveikatos, bet ir įvairių psichologinių, bendravimo problemų. Ne visada pavyksta juos suvaldyti“, – teigė K.Budėnas.

Aplinkiniai gyventojai dažnai skundžiasi, kad ligoninės pacientai vagiliauja, įžūliai elgiasi.

Išėjo nepranešę

Pasak „Pušelės“ darbuotojų, penki paaugliai iš ligoninės pasišalino savavališkai, nieko nepasakę socialinei darbuotojai, kaip to reikalauja vidaus tvarkos taisyklės. Kada pasigesta nepilnamečių, vakar niekas tiksliai negalėjo ką nors pasakyti.

Žinoma tik tiek, jog viena socialinių darbuotojų jų ieškoti buvo

užsukusi ir į netoli ligoninės esančią Jono Stankevičiaus sodybą. Tačiau šeimininkas, buvęs policijos pareigūnas, pasakė, kad vaikai iš „Pušelės“ pas jį nesisvečiuoja. „Darbuotoja man pasakojo girdėjusi name vaikų balsus, bet J.Stankevičius jos į vidų neįsileido“, – kalbėjo K.Budėnas.

Išgelbėti nepavyko

Apie 20 val. iš J.Stankevičiaus sodybos atbėgęs paauglys ligoninės darbuotojoms pranešė, kad įvyko nelaimė. „Medikai greitai nubėgo, sutvarstė nukentėjusįjį, tada atvyko greitoji pagalba ir išvežė jį. Tačiau pakeliui į ligoninę paauglys mirė“, – pasakojo J.Juozaitienė. Jo mirties priežasties kaltininką išsivežė policijos pareigūnai.

Ekspolicininko versija

J.Stankevičius drebančiomis rankomis laikydamasis už tvoros kalbėjo, kad nelemtą vakarą sugrįžęs iš degalinės rado kieme būrį svetimų žmonių – medikų ir policijos pareigūnų. Tarpduryje telkšojo kraujo klanas.

„Pavakare išsiruošiau į parduotuvę nusipirkti cigarečių, bet ji jau nebedirbo, tad pavažiavau iki degalinės. Užtrukau gal kiek daugiau negu pusvalandį. Kadangi ketinau apsipirkti artimiausioje parduotuvėje, išskubėjau net neužrakinęs namo durų. Pamaniau, kas čia eis“, – dėstė J.Stankevičius.

35 metus policijoje išdirbusio vyriškio tvirtinimu, paaugliai savavališkai įsibrovė į sodybą. Pagrobė žmonos brangenybes ir ieškodami kitų gėrybių kostiumo kišenėje surado seifo, kuriame jis laikė namo dokumentus bei legaliai turimą ginklą, raktą. „Juk esu buvęs policininkas, gerai žinau, kaip reikia saugoti ginklą. Kur laikiau seifo raktą, nežinojo nei žmona, nei mano vaikai, o šitie kažkaip surado“, – tikino J.Stankevičius.

Kas nutiko jo sodyboje, buvęs pareigūnas sako nežinąs, galįs tik spėlioti. Revolveryje buvo likę du šoviniai ir viena tuščia tūtelė. Galbūt vienas berniukų kartą iššovė į viršų, šūvis buvo tuščias ir nieko bloga nepadarė, tad antrą kartą juokaudamas galėjo nusitaikyti į draugą.

Kaltina ligoninę

J.Stankevičius teigė nemanąs, jog paauglys tyčia nušovė kitą, turbūt tai buvo kvailas pokštavimas. „Esame sukrėsti įvykio, nors ir nekalti dėl to, kas įvyko. Kalčiausios – ligoninės darbuotojos, nesugebančios sužiūrėti ligonių“, – kategoriškai tvirtino ir sodybos šeimininkas, ir jo dukra.

Kas tą vakarą įvyko J.Stankevičiaus namuose, galbūt bus atskleista per ikiteisminį tyrimą.

Kyla abejonių

Tačiau jau dabar kyla abejonių dėl sodybos šeimininko pateiktos versijos. J.Stankevičius pasakojo, kad ligoninės vaikai pernai įsilaužė į sodybą, išnešė žmonos brangenybes, o šią vasarą nusiaubė šiltnamį – ne tik nuskynė daržoves, bet ir išrovė jas bei išmėtė po kiemą. Ir štai vyras, nepaisydamas patirtų skriaudų, išvažiavo palikdamas neužrakintas namo duris.

Tokia versija abejoja ir K.Budėnas: „Nenoriu tikėti, jog vaikai savavališkai įėjo į sodybą. Tačiau nieko nekomentuosiu, nes pareigūnai įspėjo, kad neviešintume ikiteisminio tyrimo medžiagos. Abu – ir žuvusysis, ir sulaikytasis – ligoninėje gydomi maždaug mėnesį. Jų negalima apibūdinti kaip labai ramių vaikų, bet didžiausiais neklaužadomis irgi nepavadinsi.“

Reikėjo sulaikyti?

Ligoninės darbuotojos, labai nenoriai ir nedrąsiai pasakodamos apie tragediją, prasitarė, kad paaugliai, buvę J.Stankevičiaus sodyboje, dėl įvykio kaltina būtent jį. Tačiau moterys neįvardijo, kodėl vaikai kaltina buvusį policininką.

„Man neaišku, kodėl J.Stankevičius po to įvykio jo namuose nebuvo sulaikytas“, – stebėjosi J.Juozaitienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Ekspolicininko sodyboje nužudytas paauglys"

  1. Ponas Stankevicius visiskai isteisintas.Parodimai kurie buvo skelibemi teismuose-visiskai nesutapo su pirminiais apklausos duomenimis kurie buvo atsiusti man, kaip motinai.cia rasoma, kad vaikai rakta rado kiseneje, teisme sakesi kazkur palipeje.Vias pusele tvirtino, kad kratos metu ligonineje nieko nebuvo rasta, taciau ponas Stankevicius tvirtino kad po mirusio matrasu rastos brangenybes.Kaip tai bendrai imanoma-vaikas mire vietoje , bet gal jo dvase sudejo tas brangenybes.Vilniaus apelecinis teismas patikejo kiekvienu buvusio policininko zodziu.O mane kankina iki siol klausimas ar bendrai suvi paleido tas vaikinukas-labai jau gero saulio turejo buti.O kaip man zinoma netgi seife ginklas turi buti laikomas neuztaisytu, bet ir sito teismas neizvelge, jau nesnekant apie tai , kad pirko , kartu gere alkogoli, kad melavo atejusiom slaugem.Matyt seni geri rysiai jam pagelbejo.

    • Gaila ,kad tikros tiesos nesuzinosime.Teisesaugos ,kaip tokios jau ir nebera,svarbu ,kiek Tu pinigu turi.Jokios tiesos ,jei tik byla rimtesne.

  2. Ponas Stankevicius visiskai isteisintas.Parodimai kurie buvo skelibemi teismuose-visiskai nesutapo su pirminiais apklausos duomenimis kurie buvo atsiusti man, kaip motinai.cia rasoma, kad vaikai rakta rado kiseneje, teisme sakesi kazkur palipeje.Vias pusele tvirtino, kad kratos metu ligonineje nieko nebuvo rasta, taciau ponas Stankevicius tvirtino kad po mirusio matrasu rastos brangenybes.Kaip tai bendrai imanoma-vaikas mire vietoje , bet gal jo dvase sudejo tas brangenybes.Vilniaus apelecinis teismas patikejo kiekvienu buvusio policininko zodziu.O mane kankina iki siol klausimas ar bendrai suvi paleido tas vaikinukas-labai jau gero saulio turejo buti.O kaip man zinoma netgi seife ginklas turi buti laikomas neuztaisytu, bet ir sito teismas neizvelge, jau nesnekant apie tai , kad pirko , kartu gere alkogoli, kad melavo atejusiom slaugem.Matyt seni geri rysiai jam pagelbejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.