Talibanas atsisako toliau derėtis dėl 22 įkaitų paleidimo

Talibano kovotojai, kurie laiko paėmę įkaitais 22 pietų korėjiečius, sekmadienį atsisakė toliau derėtis su Afganistano vyriausybe ir vėl pareikalavo paleisti kalinčius sukilėlius. Tai, pasak jų, vienintelė galimybė užbaigti šią krizę.
Afganistano pareigūnų grupei, turėjusiais šeštadienį derėtis su Talibano kovotojais Gaznio provincijoje, tai nepavyko padaryti dėl saugumo sumetimų, pranešė vietos šaltiniai.

Derybininkai tikėjosi įtikinti kovotojus paleisti krikščionis savanorius, prieš dešimt dienų pagrobtus iš autobuso Gaznio provincijoje, į pietus nuo Kabulo, be jokių sąlygų.

Vidaus reikalų viceministras šeštadienį naujienų agentūrai „Reuters“ teigė, jog deryboms žlugus gali būti panaudota jėga.

Savo ruožtu Talibano atstovas Qari Mohammadas Yousufas (Karis Mohamadas Jusufas), sekmadienį įspėjo valdžią nenaudoti jėgos ir vėl pareikalavo įkalintus kovotojus iškeisti į korėjiečius.

„Nematome prasmės toliau derėtis. Mes pateikėme (Afganistano) vyriausybei sąrašą kalinamų talibų, kurie turėtų būti paleisti. Tai vienintelis mūsų reikalavimas“, – telefonu naujienų agentūrai „Reuters“ sakė Q.M.Yousufas.

Sukilėliai buvo paskelbę jau kelis terminus, iki kada turėtų būti patenkinti jų reikalavimai. Tačiau jiems pasibaigus, grasinimą pradėti žudyti įkaitus atidėdavo.

Talibai, kurie reikalauja paleisti keliolika kalėjimuose laikomų sukilėlių, nužudė tik šiai krikščionis savanorių grupei vadovavusį pastorių. Trečiadienį jo lavonas buvo rastas suvarpytas kulkų.

22 įkaitais paimti pietų korėjiečiai, tarp jų – tik keturi vyrai, laikomi mažomis grupelėmis skirtingose vietose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.