Tongos Karalystė tapo 151-ąja PPO nare

Tongos Karalystė tapo 151-ąją Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) nare. Įsikūrusi 170-yje Ramiojo vandenyno salų karalystė suderino su PPO visas įstojimo į organizaciją sąlygas dar 2005 metais, tačiau sutartį ratifikavo tik praėjusį mėnesį. Apie tai praneša „Associated Press“.

Tam, kad įstotų į PPO, Tongos Karalystė turėjo įvykdyti vieną sąlygą, t. y. nuo įstojimo į PPO dienos sumažinti visus tarifus importo prekėms nuo 20 iki 15 proc. ir sumažinti visas subsidijas pramoninėms įmonėms. Tam Tongos Karalystei prireikė dvejų metų. 2005 m. nepriklausomi organizacijos „Oxfam“ ekspertai kritikavo Tongos Karalystės stojimo į PPO sąlygas, primindami apie tai, kad du trečdalius biudžeto pajamų karalystė gauna būtent iš muitų ir kad tarifų mažinimas gali išprovokuoti biudžeto išlaidų, skirtų sveikatos apsaugai ir švietimui, mažinimą.

Pasak „Oxfam“ ekspertų, griežtų stojimo į PPO sąlygų Tongai reikalavo Jungtinės Valstijos ir Europa, kur importo muitai gerokai viršija 20 proc. ribą.

Tongos Karalystė smarkiai priklauso nuo moliūgų, vanilės ir žuvies eksporto. Didelė biudžeto pajamų dalis gaunama iš turizmo. Bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo tempai 2007 metais siekė 2,4 proc., o infliacija – 11,1 procento. Ketvirtadalis iš 117 tūkstančių Tongos gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos.

2007 m. gruodžio 12 dieną 150-ąja PPO nare tapo Vietnamas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.