Tragedijos kaltininkas prašo laisvės

Kraupiausios šiųmetės avarijos kaltininkas 26 metų klaipėdietis Artūras Klumbys prašosi į laisvę. Jo advokatas apskundė Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriuo leista vaikiną dviem mėnesiams suimti.

Šiandien skundas bus nagrinėjamas Klaipėdos apygardos teisme.

Skaudi avarija įvyko praėjusią savaitę, trečiadienio vakarą.

Apie 22 valandą kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda 293 kilometre A.Klumbio vairuojamas automobilis „Opel Calibra“ rėžėsi į ta pačia kryptimi vykusią mašiną „Renault Espace“.

Nuo smūgio pastarasis automobilis perskrido skiriamąją automagistralės juostą ir išlėkęs į priešpriešinio eismo juostą susidūrė su nuo Klaipėdos važiavusiu vilkiku „Volvo“.

Praėjus tik akimirkai po susidūrimo „Renault Espace“ užsiliepsnojo. Sudegė jame buvę penki žmonės, kurių tapatybes policija jau patvirtino.

Liepsnose žuvo automobilio vairuotoja Marija Gutarenko, jos ketverių metukų dukrelė Anastasija ir 11 metų sūnus Jurijus. Taip pat sudegė automobiliu kartu važiavę Tatjana ir Sergejus Panovai. Jų penkerių metukų dukrelė Ksenija nuo smūgio iškrito pro langą ir netrukus nuo patirtų sužalojimų mirė ligoninėje.

Magistralės ruožas, kur įvyko avarija, buvo remontuojamas, todėl jame buvo leidžiama važiuoti tik 70 kilometrų per valandą greičiu.

„Opel Calibra“ vairavusiam A.Klumbiui buvo nustatytas 1,3 promilės girtumas. Jis prisipažino, jog prieš sėsdamas prie vairo išgėrė kelis butelius alaus. Vaikinas taip pat neslėpė, jog važiavo didesniu nei leidžiama greičiu.

Ketvirtadienį A.Klumbiui buvo pareikšti įtarimai dėl to, kad jis vairavo neblaivus ir sukėlė avariją, kurioje žuvo žmonės.

Vaikinui buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Tačiau jau penktadienį prokurorai kreipėsi į Klaipėdos rajono apylinkės teismą, prašydami leisti dviem mėnesiams suimti A.Klumbį.

Toks prašymas motyvuotas tuo, jog įtariamasis gali pasislėpti, nes turi galiojančią JAV tranzitinę vizą ir yra porą metų dirbęs kruiziniuose laivuose.

A.Klumbys yra kelis kartus baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tarp jų – už nedidelę avariją ir greičio viršijimą.

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas spręs, ar vaikinui atsivers durys į laisvę.

Klaipėdos rajono policija prašo atsiliepti visus liudytojus, mačiusius kraupiausią šiemet avariją ar žinančius kitas šio eismo įvykio aplinkybes.

Liudininkai, tyrimui padėti galintys žmonės turi skambinti vyresniajai tyrėjai Ainai Skromanienei telefonu (8 46) 47 32 06 arba užeiti į Klaipėdos rajono policijos komisariatą Gargžduose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.