Afganistano Goro provincijoje Lietuvos rūpesčiu pradedami ruošti mokytojai, kurie atokių kaimų vaikus mokys skaityti ir rašyti.
Mokytojai, vadinamieji „daraktoriai”, bus ruošiami dviejuose rajonuose – Dulaina ir Dowlatyar, kurie nėra įtraukti į Afganistano švietimo ministerijos administruojamą švietimo programą.
Programą vykdys ilgametę darbo švietimo srityje Afganistane patirtį turinti ir lietuviškajai „Caritas” gimininga nevyriausybinė organizacija „Catholic Relief Services”.
Lietuvos užsakymu 2006 metų pabaigoje „Catholic Relief Services” atliko švietimo poreikių analizę, identifikuodama 60 kaimų Dualaina ir Dowlatyar rajonuose, ir paruošė „daraktorių” mokymo veiklos planą iki 2009 metų.
Švietimą Lietuva yra pasirinkusi vienu iš Goro provincijos vystymo prioritetų, nes tik kiek daugiau nei trečdalis provincijos gyventojų yra raštingi, iš jų 51 proc. vyrų, 21 proc. moterų.
Mokyklos iš viso nelanko 58 proc. vaikų. Dauguma moksleivių yra berniukai, mergaitės sudaro mažiau negu penktadalį visų moksleivių. Net 79 proc. mergaičių visai nelanko mokyklos.
„Daraktorių” ruošimas pirmasis Goro provincijoje pradėtas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos finansuojamas ilgalaikės pradinio lavinimo programos, grįstos labiau išsilavinusių vietinės bendruomenės narių įtraukimu į vaikų švietimą, etapas.
Lietuva vadovauja Goro provincijos civilinio gyvenimo atkūrimo darbams.