Verslininkai siūlo investicijas pagrindiniam miesto stadionui, tačiau valdžia neskuba

Ūkio banką valdantys ir futbolą aktyviai remiantys verslininkai pateikė Kauno politikams gundantį pasiūlymą: jei FBK „Kaunui“ šešiasdešimties metų laikotarpiui panaudos pagrindais būtų perduotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, jo rekonstrukcijos darbams būtų skirta 77 mln. litų privačių lėšų.

Miesto taryba vieną kartą tokį pasiūlymą jau atmetė.

Naujasis pasiūlymas skiriasi tuo, kad drauge pateikta ir architektūrinė Kauno stadiono rekonstrukcijos koncepcija. Pagal ją numatyta įrengti dvi futbolo aikštes, atitinkančias UEFA ir FIFA standartus, restoranus, kavines, viešbutį, keletą automobilių stovėjimo aikštelių, kurių viena turėtų būti kelių lygių.

Prieš stadiono perdavimą Ūkio banko valdomam privačiam klubui FBK „Kaunas“ kategoriškai stoja sporto ir kultūros sritį kuruojantis Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Jis priminė, kad aikštynas tarpukariu buvo įkurtas sporto entuziasto ir patrioto Stepono Dariaus, kuris šiam reikalui paskyrė 5 tūkst. litų asmeninių lėšų.

S. Buškevičiui pritarė socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas. Pasak šio politiko, jei stadionas bus skirtas tik futbolo reikmėms, jo reikšmė miestui sumenks.

„Nuo 2009 metų, kai Vilniuje bus pastatytas naujas futbolo stadionas, nacionalinė rinktinė žais tik sostinėje. Tarptautines rungtynes Kaune galės žaisti tik FBK „Kaunas“. Todėl šiame stadione per metus vyks vienos, geriausiu atveju kelerios tarptautinės futbolo varžybos. Tai reiškia, kad stadionas taps uždara futbolo zona“, – sakė K. Kriščiūnas. Jis pabrėžė, kad kur kas geresnes perspektyvas S.Dariaus ir S.Girėno stadionui atveria jo, kaip universalios sporto arenos, plėtra.

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas priminė, kad pagrindinis laikinosios sostinės stadionas gali gauti lėšų net tik iš verslininkų.

2009 metais S.Dariaus ir S.Girėno stadione vyks Europos lengvosios atletikos jaunimo čempionatas. Numatytai rekonstrukcijai lėšų skirs Vyriausybė.

Kolegijos posėdyje buvo priminta, kad už stadiono išsaugojimą visuomenės reikmėms yra Lietuvos lengvosios atletikos federacija, naujoji S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro valdyba.

Kauno politikai nutarė kreiptis į Vyriausybę ir prašyti, kad S.Dariaus ir S.Girėno stadionui būtų suteiktas nacionalinis statusas. Tai padėtų rasti investicijų universaliai aikštyno paskirčiai plėtoti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.