Draudimo įmokų suma per pirmąjį pusmetį priartėjo prie milijardo

Draudimo priežiūros komisijos (DPK) duomenimis, šių metų sausio – birželio mėnesiais buvo pasirašyta draudimo įmokų už 928,4 mln. Lt – tai yra 39,1 proc. daugiau palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo sudaryta 2,39 mln. draudimo sutarčių – 14,9 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Iš jų – 2,35 mln. ne gyvybės draudimo rinkoje ir 35 tūkst. gyvybės draudimo rinkoje. Bendra išmokų suma sausio – birželio mėnesiais išaugo 18,8 proc. ir sudarė 279,1 mln. Lt.

Pasak DPK ekspertų, šių metų sausio – birželio mėnesiais draudimo rinka intensyviai augo, o populiariausiu produktu išliko investicinis gyvybės draudimas. Ateityje ir toliau numatomas gyvybės draudimo portfelio augimas. Taip pat prognozuojama, kad dėl naujai sudaromų turto bei sveikatos draudimo sutarčių augs ir negyvybės draudimo portfelis.

Labiausiai augo gyvybės draudimo rinka

Pagal draudimo bendrovių pateiktus pirmojo pusmečio duomenis, labiausiai (74,8 proc.) padaugėjo gyvybės draudime pasirašytų įmokų. Per šešis mėnesius draudimo įmokų suma pasiekė 293,5 mln. Lt. Birželio mėnesį daugiau nei trys ketvirtadaliai (62,7 mln. Lt arba 82,2 proc.) gyvybės draudimo įmokų pasirašyta pagal gyvybės draudimo, kai investavimo rizika atitenka pačiam draudėjui, sutartis.

DPK ekspertai pastebi vis didesnį vartotojų poreikį investuoti, nes vis didesnė gyventojų santaupų ar kitų lėšų dalis nukreipiama į investicinį gyvybės draudimą. Manoma, kad tai vyksta dėl vartotojų švietimo ir intensyvios komunikacijos, kurią vykdo draudimo bendrovės. „Draudimo įmonės prisitaikė prie išaugusio gyventojų poreikio ir galimybių investuoti. Jos siūlo investicinio gyvybės draudimo produktus, kurių esmė – investavimas į investicinius fondus ir galimybė juos keisti kelis kartus per kalendorinius metus, – teigia Draudimo priežiūros komisijos narė Irmina Judickaitė. – Dėl šio produkto populiarumo, gyvybės draudimo pasirašytos įmokos birželį lyginant su geguže, išaugo 81,4%, o palyginus su praėjusių metų atitinkamu mėnesiu, padidėjo net 3,5 karto“.

Gyvybės draudimo išmokų per šį pusmetį lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu padaugėjo 32,7 proc. Anot DPK ekspertų, sausį – birželį tradiciniame gyvybės draudime išmokėta daugiau išmokų, nes baigiasi dalis tradicinio gyvybės draudimo sutarčių. Vidutinės tradicinio draudimo išmokos dydis birželio mėnesį viršijo 3 tūkst. Lt – tai yra tris kartus daugiau negu vidutinės sutuoktuvinio draudimo išmokos. Prognozuojama, kad tradicinio gyvybės draudimo išmokų skaičius ir jų dydis ateityje dar labiau augs, o išmokų pagal sutuoktuvinį draudimą skaičius mažės.

Ne gyvybės draudime numatomas augimas

Ne gyvybės draudimo rinka augo taip pat sparčiai – 27,1 proc. iki 634,9 mln. Lt. Ne gyvybės draudimo išmokų, palyginus su pirmuoju pusmečiu pernai, padaugėjo 17,7 proc. (iki 256,3 mln. Lt).

Pirmojo šių metų pusmečio duomenimis, ne gyvybės draudimas pagal pasirašytas įmokas sudarė 68,4 proc. visos draudimo rinkos.

DPK ekspertų teigimu, ne gyvybės draudimo portfelis ir toliau didės. Šiam procesui įtakos turės vis didėjantis vartotojų informuotumas ir išaugęs poreikis drausti savo turtą. Manoma, kad liepos mėnesį pradėta taikyti mokesčio lengvata darbdaviams, draudžiantiems savo darbuotojus savanoriškuoju sveikatos draudimu, taip pat turės įtakos ne gyvybės draudimo portfelio augimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.