Šiukšlių išvežimo tvarka erzina klaipėdiečius

S. Daukanto 2-ojo namo gyventojai priversti keltis paryčiais – juos 6 valandą ryto išbudina viena po kitos po kiemą zujančios ir nežmonišką triukšmą keliančios šiukšliavežės.

Kieme stovinčius 5 konteinerius prižiūri net kelios firmos. Gyventojai suka galvas, kam šovė mintis sudarinėti sutartis su atskirais šiukšlių vežėjais, nes nedideliame vidiniame kiemelyje kelias plastikines dėžes puikiausiai galėtų tvarkyti ir viena bendrovė.

Esama tvarka pasipiktinę žmonės skundžiasi, jog jų gyvenimas primena sovietmetį – betrūksta tik to, kad išsukančios iš kiemų šiukšliavežės apie savo darbą praneštų garsiniais signalais.

Dienraščiui pasidomėjus, kodėl prie kiekvieno šiukšlių konteinerio dirba skirtingos bendrovės, paaiškėjo, kad tokia biurokratinė „tvarka” galioja kone visame mieste.

Priežastis – laisva rinka

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Daivos Berankienės teigimu, esama tvarka vadinamosioms namų valdoms ir daugiabučių namų savininkų bendrijoms leidžia pačioms pasirinkti bendrovę, kuri užsiima konteinerių priežiūra ir šiukšlių išvežimu. Savivaldybė tokiam pasirinkimui negalinti daryti jokios įtakos.

„Viską lemia paslaugos kaina. Tarkim, vienam kieme daugiabučius administruoja namų valda, o šalia yra įsikūrusi bendrija. Abi skelbia konkursus ir renkasi šiukšlių vežėjus, kurie pasiūlo mažiausią kainą. Tuomet ir išeina taip, kad prie kiekvieno konteinerio – skirtingi prižiūrėtojai, o jeigu tame pačiame kieme dar ir parduotuvių yra, gali būti, kad atsiras ir trečia bendrovė”, – aiškino valdininkė.

Vis dėlto šį tą miesto piliečių labui gali padaryti ir valdžia. Jeigu gyventojai surašo skundą Aplinkos kokybės skyriui dėl, jų manymu, netinkamoje vietoje pastatytų konteinerių, skundas yra tiriamas.

„Būna tokių atvejų, kai parduotuvių savininkai pasistato konteinerius ten, kur jiems patogiausia, o dėl to nukenčia aplinkinių namų gyventojai. Tirdami skundus, dažnai išsiaiškiname, kad konteineriams vietos iš tiesų netinkamai parinktos, kai kur juos galima statyti arčiau gatvės – tada šiukšliavežių keliamas triukšmas neerzintų žmonių”, – sakė D. Berankienė. Anot jos, valdininkai turi teisę nurodyti vietas šiukšlinėms statyti.

Reikia tartis gražiuoju

Aplinkos kokybės skyriaus vedėja sako, jog į Savivaldybę skundai dėl šiukšlių išvežimo tvarkos plaukia nuolat.

Ne taip seniai sunkiasvoris transportas iš kantrybės išvedė senamiesčio gyventojus. Šie į Savivaldybę kreipėsi pagalbos, bet valdininkai gali padėti tik patarimais.

„Gyventojams reikėtų išsiaiškinti, kas samdo firmas, ir tuomet visiems sėsti prie derybų stalo bei ieškoti kompromiso”, – D. Berankienė mato tik tokią išeitį iš erzinančios situacijos.

Laukia spalio

S. Daukanto 2-ajį namą administruoja bendrovė „Vitės valdos”. Bendrovės direktorius Arvydas Mikalajūnas tikina, kad šio daugiabučio kieme dirba bendrovė „Švaros diena”. Tik su ja valdos yra sudariusios sutartį dėl konteinerių priežiūros.

„Greičiausiai kitą firmą samdosi parduotuvė, todėl kieme lankosi ne viena šiukšliavežė. Tokia tvarka, kai sutartys sudarinėjamos su kuo tik sugalvojama, jau seniai piktina žmones. Biurokratija šioje srityje turėtų baigtis dar šiemet. Pagal naujas miesto tvarkymo taisykles, juridiniai asmenys privalės mokėti mokesčius už šiukšlių išvežimą. Dabar to jokie dokumentai griežtai nereglamentuoja, todėl, be kitų nepatogumų, dažnai verslininkai savo šiukšles pila ir į gyventojų konteinerius. Šių metų spalį pradės galioti naujos taisyklės ir parduotuvių savininkams bus patogiau sutartis sudarinėti su viena, o ne keliomis bendrovėmis”, – kalbėjo A. Mikalajūnas.

Vaida Jutkonė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.