Klaipėdiečiai namuose linkę palikti tik kūdikius

Užsieniečiai, keliaujantys su kelių mėnesių kūdikiu ant rankų, nebestebina, tačiau klaipėdiečiai sekti jų pėdomis kol kas neskuba. Tiesa, kelionių agentūrų atstovai pastebi, kad kartu su tėvais keliaujančių mažamečių daugėja.

Sprendimą, ar imtis vaikus į kelionę ir kur keliauti, priima pačios šeimos, tačiau esama atvejų, kai kelionių organizatoriai pataria pasirinkti kitą šalį arba vaikus palikti namuose.

Kelionių agentūros „Delta Interservis“ Klaipėdos filialo vadovė Rasa Ramonienė pasakojo, kad vežtis kelių mėnesių kūdikį tarp uostamiesčio gyventojų nėru populiaru.

Dažniau šeimos pasiima jau pirmąjį gimtadienį atšventusias atžalas, tačiau, palyginti su užsieniečiais, šis skaičius gerokai kuklesnis.

Daugelis tėvų pasinaudoja galimybe, kad dvejų metų vaikas gali keliauti nemokamai, tad kelionę stengiamasi užsisakyti būtent iki antrojo gimtadienio.

Anot filialo vadovės, vaikams nuo 2 iki 12 metų kelionės kaina būna mažesnė – dažnai tereikia susimokėti tik už lėktuvo bilietus.

„Keleiviui iki dvejų metų gali tekti mokėti tik oro uosto mokestį. Nuolaidos iki 12 metų taikomos nuo viešbučio politikos. Jos dažniau galioja dviem suaugusiems ir vaikui“, – kolegei antrino kelionių agentūros „Krantas Travel“ vadovas Putinas Bielskis.

Neliko kalbos barjero

Pasak R. Ramonienės, keliaujančioms su vaikais šeimoms nepatariama rinktis ilgų skrydžių lėktuvu ar šalių, kur tvyro karštis, o visa kita priklauso nuo šeimos galimybių.

Pokalbininkė vaikų imtis nepatartų į pažintines keliones, o štai poilsinės kartu su šeima – netgi į naudą. „Mamos ramiau ilsisi, kai vaikai yra šalia. Be to, daugelyje lietuvių pamėgtų kurortų siūloma daug veiklos ir vaikams“, – sakė R. Ramonienė.

Daugelyje Viduržemio jūros kurortų siūlomos kokybiškos paslaugos, tad baimintis, kad keliaujant su vaiku kils papildomų rūpesčių, neverta. Tiesa, ne visi mažamečiai pakelia skrydžius lėktuvu, kai kuriems paskauda ausytes.

Šiemet „Novaturas“ pasiūlė naujovę – populiariausiuose Turkijos, Graikijos ir Tuniso kurortuose pramogos organizuojamos ir lietuvių kalba. Papildomai už tai mokėti nereikia, o pramogaujantys vaikai papildomai apdraudžiami.

Anksčiau viešbutyje su vaikais apsistoję lietuviai negalėdavo dalyvauti organizuojamuose užsiėmimuose vien dėl kalbos barjero. Tad nuo šiol šeimoms siūloma apsistoti viešbučiuose, kurie priklauso „Novaturo šeimos klubui“.

Baseinas geriau nei jūra

Kaip pastebi R. Ramonienė, vaikams labiau patinka baseinas nei maudynės jūroje, tad renkantis viešbutį atkreipiamas dėmesys, kad jame būtų vandens kalniukai, čiuožyklos. Šeimos taip pat pageidauja specialaus maitinimosi meniu bei kondicionieriaus.

Keliaujantiems su vaikais patariama rinktis kelionę, kur viskas įskaičiuota. Anot agentūros atstovės, taip ekonomiškiau ir patogiau, nes poilsis su vaikais vis tiek būna sėslesnis.

Populiariausi tarp šeimų – Turkijos kurortai, kur tenkina oro sąlygos bei kainos. „Daugelyje Turkijos viešbučių yra įkurti atskiri vaikų kambariai, dirba auklės, sukurta visa infrastruktūra, kad šeimoms būtų galima ilsėtis su vaikais“, – sakė P. Bielskis.

O štai į Kanarų salas ilsėtis su vaikais nerekomenduojama dėl ilgo skrydžio. Atkalbinėjama nuo kelionės į Margaritos salą, patariama vengti Egipto – dėl specifinės virtuvės. Ne itin poilsiui su mažamečiais tinka ir uolėti Kroatijos paplūdimiai. Pasak R. Ramonienės, idealiausia šeimoms ilsėtis Turkijoje, Ispanijoje, Tunise.

Būtina žinoti

Nuo šių metų birželio 1-osios įsigaliojo nauja vaiko laikino išvykimo į užsienį tvarka. Vykstantis į užsienio valstybę vaikas privalo turėti galiojantį pasą. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo tam, kad vaikas išvyktų, nebereikia.

Tuo atveju, jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienį, pavarde, Lietuvos pasienio kontrolės punkto pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.

Jei vaikas vyksta vienas arba su jį lydinčiu asmeniu (ne su vienu iš tėvų, rūpintoju ar globėju), pasieniečiams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas ir jo kopija.

Kelionių organizatoriai pataria į kelionę imti vaiko pasą. Mat yra šalių, nepripažįstančių vaiko kelionės dokumento: Australija, Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Japonija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kanada, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Norvegija, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rusija, Slovėnija, Suomija, Šveicarija, Turkija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.