Prakiuręs dangus permerkė Lietuvą

Be perstojo pliaupiantis lietus ir smarkus vėjas vakar daugiausia bėdų pridarė pajūryje.

Rytą Klaipėdoje vėjo greitis gūsiuose siekė 25 metrus per sekundę. Nuo 6 iki 13 val. neveikė senoji perkėla, o naujojoje per audringas Kuršių marias automobilius ir žmones kėlė tik modernus ir manevringas keltas „Neringa“.

Iki pietų buvo sutrikusi ir Klaipėdos uosto veikla.

Pagal tvarkaraščius plaukiojo tik didieji keltai.

Keliems mažesniems laivams, kol nurims vėjas, reikėjo palaukti išoriniame reide. Dėl didelio bangavimo – bangos jūroje siekė tris metrus ir daugiau – į laivus negalėjo nuplaukti locmanų kateris.

Popiet iš uosto išplukdytas tanklaivis su naftos produktais, įplaukė konteinerių laivas.

Žmonės bėgo iš Neringos

Klaipėdos pusėje didesnių automobilių eilių nebuvo, bet Smiltynėje kai kam teko stovėti eilėje beveik valandą.

Išgirdę hidrometeorologų prognozes, kad pajūryje orai nesikeis dar dvi dienas, kai kurie Kuršių nerijoje poilsiavę žmonės nutarė važiuoti namo.

Vėjas laužė ir vartė medžius

Stiprus vėjas Klaipėdoje laužė ir vertė didžiulius medžius. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vyko į tris vietas gelbėti medžių prispaustų bei aplamdytų automobilių.

Taikos prospekte nuvirtęs medis kliudė bei apgadino tris automobilius: buvo išdaužtas „Volkswagen Passat“ priekinis stiklas ir įlenktas stogas, „Renault“ savininkui taip pat reikės remontuoti stogą, o „Mitsubishi“ – sparną.

Jūros gatvėje, prie Vyriausiojo policijos komisariato pastato, nukentėjo dviejų konvojaus būrio policininkų asmeniniai automobiliai. „Audi 100“ išdužo galinis stiklas, įlenktas stogas, variklio dangtis, „Ford Siera“ atsipirko išdužusiu galiniu žibintu.

Vanduo tekėjo į butus

Iki pietų kai kurios miesto gatvės buvo užtvindytos – dėl to kaltos susidėvėjusios lietaus tinklų kanalizacijos avarijos.

Automobilių vairuotojai dėl to stengėsi vengti važiuoti pirmąja eismo juosta – antrojoje nuolat susidarydavo spūstys.

Gyvenamuosius namus administruojančios bendrovės antradienį sulaukė daugybės klaipėdiečių skundų: per prakiurusius stogus ir namų siūles į butus liejasi vandens upeliai.

Seni klaipėdiečiai tvirtina, kad bent jau keturis dešimtmečius tokios liūties rugpjūčio mėnesį pajūryje nebuvo.

Poilsiautojai keitė planus

Vakar daugelis Palangos viešbučių administratorių guodėsi, jog sparčiai tuštėja kambariai. Matydami prakiurusį dangų savo planus keitė iki šios savaitės pabaigos prie jūros ketinę pabūti poilsiautojai.

Viešbučių administratoriams reikėjo telefonu išklausyti pranešimus apie atšaukiamus kambarių užsakymus.

Vakar pastebimai nutrūko pastarosiomis dienomis į Palangą riedėjusių automobilių srautas.

Viliojo blynais ir pirtimi

Išvažiuoti pakilusius poilsiautojus viešbučiai mėtino sustabdyti nuolaidomis bei dovanomis.

„Achemos“ grupei priklausantys viešbučiai „Palangos vėtra“ ir „Austėja“ kaip kompensaciją už blogus orus savo svečius vakarienei nemokamai vaišino blynais su uogiene ir pasiūlė išsimaudyti pirtyje.

Kiek ramiau jautėsi Rusijos turistus priimantys viešbučiai, nes poilsio laikotarpiui vizas gavę poilsiautojai iš Rytų į Palangą priversti važiuoti bet kokiu oru.

Dėl lietaus naujų turistų nesulaukusios poilsinės guodėsi tuo, kad dėl blogų orų į miestą neišeinantys žmonės priversti naudotis mokamomis paslaugomis – pirtimis, treniruoklių ir žaidimų salėmis.

Vanduo stabdė troleibusus

Vilniuje itin daug darbo vakar turėjo avarinių tarnybų darbuotojai.

Įmonės „Avarija“ dispečerinės darbuotojai iki pavakarės užregistravo daugiau kaip 60 gedimų daugiabučių namų lietaus nuotekų tinkluose.

Ištisai pilant lietui, namuose įrengti vandens kolektoriai persipildė. Vanduo išsiliejo laiptinėse ir užpylė elektros skydines.

„Sinoptikai naktį prognozuoja lietų. Manome, jog skambučiai nerims iki paryčių. Turbūt užregistruosime gerokai per šimtą avarijų“, – antradienį sakė bendrovės „Avarija“ vyriausiasis meistras Vigimantas Baranauskas.

Pagalbos šaukėsi ir trisdešimties užtvindytų daugiabučių kiemų gyventojai.

Bet avarinių tarnybų darbuotojai šiems vilniečiams negalėjo padėti iki pat vakaro. Jie pirmiausia skubėjo likviduoti avarijų padarinių mieste.

Vanduo sutrikdė ir troleibusų eismą. Mašinos neįveikė T.Narbuto gatvėje ir Savanorių prospekte susidariusių gilių balų. Avarinių tarnybų darbuotojai kliūtis pašalino per kelias minutes.

Po pietų praūžusi vėtra Vilniuje nulaužė medžių sostinės Plytinės, Antakalnio ir L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėse. Čia virsdamas medis šakomis kliudė greta stovintį lengvąjį automobilį.

Užtvindė gyvenvietę

Bėdų lietus pridarė ir Vilniaus rajone. Vanduo apsėmė Užubalių gyvenvietės kelius.

Išasfaltavus naujos gyvenvietės gatves, nebuvo suprojektuota vandens nutekėjimo sistema. Vanduo negali nubėgti ir į aplinkinius sklypus – juos gyventojai apsitvėrė betoniniais atitvarais.

Žmonės pasakojo, kad gyvenvietės gatvės upėmis virsta po kiekvienos didesnės liūties.

Tačiau vakar Užubalių gatvėse vandens buvo tiek daug, kad jis ėmė semti namų kiemus.

Per parą – mėnesio norma

Kaune nuo pirmadienio vakaro iki antradienio popietės iškrito šįmet rekordinis kiekis kritulių – apie 70 milimetrų. Tai – kone mėnesio norma.

Beveik be pertraukos pliaupusi liūtis varė į neviltį tūkstančius miesto gyventojų ir neleido atsikvėpti specialiųjų tarnybų darbuotojams, vakar sulaukusiems apie 300 iškvietimų.

Vanduo apsėmė daugiabučių rūsius, prasiveržė į būstus ir laiptines, užtvindė gatves. Patvino visuomenės sveikatos centro bei kitų įstaigų ir parduotuvių patalpos.

Elektros buvo netekę apie 300 V.Krėvės prospekto ir 150 pakaunės Kulautuvos miestelio gyventojų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Prakiuręs dangus permerkė Lietuvą"

  1. none

    siaubas 😯

  2. san

    koks siaubas. gerai, nors tiek, kad as siuo metu ne lietuvoje. 😯

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.