Melomanai sulaukė žinios, privertusios stipriau plakti širdį.
Spalio 22-ąją Vilniaus „Siemens” arenoje koncertuos britų dainininkas Philas Collinsas – vienas garsiausių populiariosios muzikos atlikėjų, kurio sėkminga karjera trunka jau daugiau negu tris dešimtmečius.
Pirmą sykį Lietuvoje viešėsiantis 54 metų dainininkas Vilnių įtraukė į savo pasaulinių gastrolių „First Final Farewell Tour” maršrutą. Šio koncertų turo pavadinimas intriguoja – „Pirmasis paskutinis atsisveikinimas”.
Kalbama, kad šios jo gastrolės bus paskutinės – mintis apie varginančius koncertų maratonus jam tampa vis mažiau patraukli dėl silpstančios klausos. Pats Ph.Collinsas to nėra oficialiai patvirtinęs.
Tad koncertas Vilniuje jo gerbėjams gali būti ir paskutinė proga savo akimis pamatyti šią muzikos legendą.
Honoraras laikomas paslaptimi
„Tai – koncertas, kuriuo mes galime didžiuotis”, – džiaugėsi britų žvaigždę į Lietuvą pakvietusios agentūros „Effectus” vadovė Giedrė Žemaitienė.
Jos teigimu, honoraras, kuris už koncertą bus sumokėtas P.Collinsui, – didžiausias Lietuvos istorijoje. Uždarbiu dainininkui negali prilygti iki šiol šalyje viešėjusios įžymybės – britų dainininkas Stingas ir grupė „Depeche Mode”, už savo koncertus 2001-aisiais gavę po 200 tūkstančių dolerių (tuometiniu kursu – 800 tūkstančių litų).
Agentūra „Effectus” ir kartu su ja Ph.Collinso koncertą rengianti Estijos kompanija BDG neatskleidžia, kiek kainuoja šitas atlikėjas, tačiau pramogų verslo užkulisiuose sklando kalbos, jog suma viršija milijoną litų.
„Jei ne „Siemens” arena, kurioje galėsime sutalpinti 13 tūkstančių žiūrovų, šis koncertas Lietuvoje negalėtų vykti. Mažesnėje salėje renginys neišvengiamai būtų nuostolingas”, – tvirtino G.Žemaitienė.
Bilietai kasose neužsiguli
Kokį didelį susidomėjimą pasaulyje kelia Ph.Collinso gastrolės, rodo įspūdingas bilietų pardavimas. Visi 8 tūkst. bilietų į spalį Taline vyksiantį jo koncertą buvo išpirkti dar balandį per 55 minutes.
Koncerto Lietuvoje rengėjai neabejoja, kad bilietai į pasirodymą Vilniuje taip pat bus išgraibstyti – tik vakar oficialiai paskelbus žinią apie būsimą koncertą, po tūkstantį bilietų jau rezervavo Latvijos ir Lenkijos melomanai.
Mat šių šalių Ph.Collinsas neketina aplankyti.
Bilietais į koncertą rytoj dešimtą valandą ryto pradės prekiauti bendrovė „Tiketa” – internetu bei prekybos punktuose, esančiuose „Iki” tinklo parduotuvėse.
Pirmuosius 500 stovėti skirtų bilietų bus galima nusipirkti už 99 litus. Likę bilietai kainuos nuo 110 iki 250 litų. Už pigiausią sėdėti skirtą bilietą teks pakloti 169 litus.
„Kainos gal ir nemažos, bet pigesni bilietai mums būtų nuostolingi. Jei svajotume apie didelį uždarbį, bilietai turėtų būti gerokai brangesni”, – teigė G.Žemaitienė.
Palydoje – per 100 žmonių
Ir savo soliniais darbais, ir ankstesne veikla garsioje britų grupėje „Genesis” išgarsėjęs Ph.Collinsas Vilniuje koncertuos su keliolikos muzikantų bei pritariančių dainininkų grupe.
Koncertui reikalingą apšvietimo ir įgarsinimo aparatūrą britai atsigabens patys – ji sveria 22 tonas ir bus atvežta 12 krovininių sunkvežimių.
Į Vilnių dainininką atlydės per 100 gastroles aptarnaujančių darbuotojų – nuo scenos technikų iki asmeninio virėjo.
„Kitais metais Vilniuje koncertuos mūsų pakviesta grupė „Depeche Mode”, ją lydės tiktai 50 žmonių”, – pasakojo šio koncerto rengėjai.
Kokie bus į Vilnių atvykusios garsenybės įnoriai, jie gali tik spėlioti – kol kas negavo jo asmeninių pageidavimų sąrašo.
Tačiau vieną galvosūkį jiems jau teko spręsti – kur apgyvendinti dainininką bei jo pagalbininkų armiją. Mat Vilniuje sunku rasti aukštos klasės viešbutį, vienu metu galintį patogiai apgyvendinti per 100 svečių. Po ilgų ieškojimų buvo pasirinkti Vilniuje esantys „Europa Group” tinklo viešbučiai.
„Iš kitų koncertų rengėjų girdėjome, kad Philas – labai draugiškas, nepretenzingas žmogus. Mes stengsimės jam nelįsti į akis ir netrukdyti, bet jei pageidaus kokios nors ekskursijos arba pramogų – stengsimės išpildyti jo norus”, – žadėjo G.Žemaitienė.
Karjeroje – daug aukštumų
P.Collinso laimėjimų sąrašas – įspūdingas.
Nuo 1970 iki 1996 metų jis buvo garsios britų roko grupės „Genesis” narys. 1975 metais su grupe atsisveikinus vokalistui Peteriui Gabrieliui, iki tol mušamaisiais grojęs Philas uždainavo.
Stiprus jo balsas tapo vizitine „Genesis” kortele – prieš devynerius metus Ph.Collinsui atsisveikinus su grupe, ji surado naują dainininką, tačiau greitai prarado populiarumą.
Daugiau nei du dešimtmečius Ph.Collinsas įrašinėja ir solinius albumus. Sudėjus jo savarankiškai ir su „Genesis” išleistus įrašus, galima suskaičiuoti, kad pasaulyje parduota 250 milijonų albumų, kuriuose skamba Philo balsas.
Dainomis „In The Air Tonight”, „Against All Odds”, „Another Day In Paradise” ir kitais kūriniais pagarsėjęs britas neužmigo ant laurų. 2002-aisiais buvo išleistas jo albumas „Testify”, šiuo metu dainininkas ruošia naujus kūrinius.
Pametė galvą dėl vertėjos
Su Paulu McCartney, Tina Turner, Ericu Claptonu bei kitais žymiais atlikėjais per savo ilgametę karjerą bendradarbiavęs britas pagarsėjo ne tik muzika, bet ir painiomis asmeninio gyvenimo peripetijomis.
Dainininkas turi penkis vaikus ir gyvena su trečiąja žmona. Vieną garsiausių savo dainų, niūrią „In The Air Tonight”, Philas prieš 25 metus parašė apie skyrybas su savo pirmąja žmona Andrea.
Prieš 11 metų jis sukėlė konservatyvių britų pasipiktinimą, kai paliko savo žmoną Jill dėl jaunos šveicarės Orianne Cevey.
20 metų jaunesnę merginą dainininkas sutiko atvykęs koncertuoti į Šveicarijoje vykusį festivalį – jo rengėjai pasamdė Orianne būti Philo vertėja.
Akimirksniu pametęs galvą dėl naujosios pažįstamos, dainininkas prašymą skirtis žmonai išsiuntė faksu.
Per skyrybas jis žmonai sumokėjo nemažą kompensaciją ir pyktelėjęs net sykį paragino gerbėjus nepirkti jo įrašų – neva taip jie tik didintų buvusios sutuoktinės turtą.
Romanas nekenkė populiarumui
1999 metais Philo bei Orianne vestuvėse dalyvavo daug garsenybių – tarp jų ir geras dainininko bičiulis, britų popmuzikos veteranas Eltonas Johnas. Nuotakos prašymu P.Collinsas svečiams padainavo keletą populiariausių savo dainų.
Pasipiktinę dėl Philo romano su jam į dukras tinkančia moterimi dalis gerbėjų nusisuko nuo atlikėjo – jo 1996 metų albumas „Dance Into The Light” nebuvo labai populiarus.
Tačiau skandalas greitai išblėso – 2000 metais P.Collinsas jau skynė prestižinius „Grammy” ir „Oskaro” apdovanojimus už animaciniame filme „Tarzanas” skambėjusią dainą „You’ll Be In My Heart”.
Šiuo metu Philas ir Orianne – viena labiausiai gerbiamų Šveicarijos porų.
Sutuoktiniai augina du sūnus – ketverių metų Nicholasą ir pernai gruodį gimusį Mathew Thomą Clemence’ą.
Ramūnas Zilnys