Ilgaausis švelnus draugas – triušis

Jei svajojate apie minkštą ir švelnų draugą, bet esate alergiški katėms, o šuns kažkodėl nesinori, tada įsigykite dekoratyvinį triušiuką.

Nesunku prisijaukinti

Triušiai – nedideli gyvūnėliai, sveriantys apie du kilogramus ir labai simpatiški.

Jie greitai įpranta tuštintis į specialų lovį, juos nesunku prisijaukinti.

Šie gyvūnėliai mėgsta ilgai sėdėti šeimininkui ant kelių. Ypač tada, kai šeimininkas švelniai kasinėja jiems už ausų.

Geriausia pirkti triušiuką, kuriam tėra 1,5-2 mėnesiai. Šiame amžiuje jis jau moka maitintis, be to, gana greitai pripranta prie naujo vardo – tereikia maitinimo metu dažniau jį vadinti vardu.

Rinkdamiesi triušiuką zooparduotuvėje, stebėkite jį aptvare. Sveikas gyvūnėlis bus judrus, netupės susigūžęs nuošalyje.

Paimkite triušiuką į rankas ir apžiūrėkite, ar apie akis, ties nosimi ir ausyse nėra kokių nors išskyrų. Sveiko triušiuko kailis blizga, jis turi būti arba glotnus, arba minkštas ir purus – priklausomai nuo triušio veislės.

Sugyvena su kitais

Triušiai – taikūs padarėliai, gerai sugyvenantys su visais naminiais gyvūnais. Jie ypač mėgsta jūrų kiaulytes. Nežiūrint to, išleidę triušiuką iš narvelio „pasivaikščioti“ kartu su katėmis ir šunimis, nepalikite jo be priežiūros.

Kad naminiai triušiai neapgraužtų jūsų baldų arba laidų, į narvelį jam įdėkite kokio nors vaismedžio šakelę. Tegul pagalanda sau dantelius!

Didžiąją savo gyvenimo dalį triušis praleidžia narvelyje, todėl būtina pasirūpinti, kad gyvūnėliui jame būtų komfortiška.

Narvelio nereikėtų statyti prie radiatoriaus ar atvirų langų.

Ilgaausio būsto dugną išklokite šiaudais arba pabarstykite pjuvenų. Keisti pakratą patartina du kartus per savaitę, o lovį, į kurį triušis tuštinasi, – kiekvieną dieną. Triušiai nemėgsta nešvaraus tualeto.

Na, o jūsų minkšto kamuoliuko savijauta bus puiki, jei maitinsite jį geru šienu, avižiniais dribsniais, kombinuotaisiais pašarais, o vasarą priskinsite jam šalpusnių, gysločių, kitų žalumynų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma , , .

8 atsiliepimai į "Ilgaausis švelnus draugas – triušis"

 1. zujka

  tikrai mieli gyvuneliai 🙂

 2. hihi

  as auginu labai grazu triusiuka

 3. kike

  🙄 as taip noriu tureti triusiuka,bet tevai man jo neperka!!!

  parasykite man i el.pasta kiek kainuoja
  dekoratyvinis triusis!

 4. kike

  😀 as noriu triusiu,bet joooooo neturiu kas nors kiskit minti kaip tevus ikalbet nupirkti man maza miela TRIUSIUKA!!!
  😛 😉 🙁 😥 😮 😐 😯 mintiiiiiiii!!!
  kas nors

  ;> :>kas nors!!!

 5. kriste

  Triusiukai isties labai faini! Turiu viena, savo reikaliukus daro tik savo narvelyje, o pastoviai laksto laisvej, narve jo neuzdarau visai Labai mielas, ramus,megsta glostomas, gali net uzmigt beglostomas, nieko negrauzia, nu nes iskastruotas 😀 Fainuolis, labai dziaugiuos ji turedama 🙂

 6. kikilis

  Turejau viena triuse-patele, kokia vriedna buvo:kandziojosi, urzge, apie paglostyma nebuvo net kalbos, rankos narvelin neikisi, maisto nepaduose, nes kasdavo visada, kai tik isleisdavom palakstyt, visada sisiodavo ant kilimo, grauzdavo viska, kakodavo, zodziu kazkokia parazitka buvo, matyt patinu reikejo, kai gavo, nurimo 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.