Japonijos įmonė turės atlyginti žalą buvusiai darbuotojai

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo sprendimą, kuriuo buvusiai darbuotojai S. M. buvo priteista turtinė ir neturtinė žala iš „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“.

S. M. dirbo UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ nuo 1994 metų. Profesinė liga jai buvo nustatyta 2003 m. pabaigoje. Po beveik dvejų metų S. M. buvo atleista iš darbo kaip nebegalinti jo dirbti.

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad dirbdama minėtoje įmonėje, ieškovė neteko 5 procentų darbingumo. 2006 m. atlikta ekspertizė nustatė, kad profesine liga ieškovė S. M. susirgo dirbdama pas atsakovą, o darbas kitose darbovietėse įtakos profesinės ligos išsivystymui neturėjo. Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ pažeidė saugos darbe reikalavimus ir darbo įstatymus, o šie pažeidimai sąlygojo ieškovės susirgimą profesine liga. Šiame teisme S. M. buvo priteista beveik 2 tūkst. litų turtinei ir 10 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Apeliaciniu skundu UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ prašė panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2007 m. kovo 6 d. sprendimą, nes dėl padarytos žalos kaltos ir ankstesnės ieškovės darbovietės. Pati ieškovė S. M. taip pat skundė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir apeliacinės instancijos teismo prašė priimti naują sprendimą – padidinti priteistos turtinės žalos dydį bei priteisti jai 200 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.

Apeliacinio teismo nuomone, pirmosios instancijos teismo sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas. Keli aukštos kvalifikacijos ekspertai patvirtino, kad ieškovės profesinės ligos išsivystymui ir darbingumo netekimui esminės įtakos turėjo darbas būtent bendrovėje „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“. Darbas kitose darbovietėse esminės įtakos ieškovės darbingumui neturėjo. Apeliacinės instancijos teismas nurodė, kad atsižvelgiant į 5 procentų dydžio darbingumo netekimą, kitas aplinkybes, pirmosios instancijos teismo nustatyta 10 tūkst. litų išmoka neturtinei žalai atlyginti yra teisinga.

Primename, kad šią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėjo kitą ieškovės G. Š. bendrovei „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ pateiktą ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl profesinės ligos, atlyginimo. Šioje byloje apeliacinis procesas buvo atnaujintas dėl būtinybės nustatyti naujas aplinkybes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.