Su meno vertybių Valdovų rūmams pirkimais bus supažindinta ir visuomenė

Su atkuriamų Valdovų rūmų interjerą papuošiančių meno vertybių įsigijimui skirtų valstybės lėšų naudojimu bus supažindinta ir visuomenė, teigia premjeras Gediminas Kirkilas.

„Demokratinėje visuomenėje nėra vietų, dėl kurių tie žmonės, kurie naudoja biudžeto pinigus, neatsiskaito. Ateis laikas ir (visuomenei – BNS) bus žinoma”, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė G.Kirkilas.

Taip premjeras reagavo į žiniasklaidoje pasirodžiusius įtarimus, jog Valdovu rūmus užpildysiančių eksponatų pirkimui skiriamos lėšos naudojamos netikslingai. Šiuo metu meno dirbinių pirkimus organizuoja Lietuvos dailės muziejus, o kurias vertybes reikėtų įsigyti sprendžia tame pačiame muziejuje dirbantys ekspertai. Be to, vykdomų pirkimų niekas nekontroliuoja.

G.Kirkilo teigimu, normalu ir tai, jog atstatomiems Valdovų rūmams iš valstybės biudžeto skiriama gerokai daugiau lėšų nei visiems kitiems muziejams.

„Tai naujas objektas, jis bus pats didžiausias pagal ekspozicijos plotus. Čia nieko stebėtino nėra, be to, tai yra didelis objektas, kuris yra visiškai apstatomas. Caro valdžia nugriovė rūmus ir viską sunaikino. Kas čia stebėtino, kad tam skiriami dideli pinigai. Kaip buvęs restauratorius galiu pasakyti, kad tai labai sėkmingai atstatytas, atkurtas objektas, o jei mūsų proseneliai nebūtų atstatinėję bažnyčių, mes nė vienos jų nesulauktume šitame amžiuje”, – sakė G.Kirkilas.

Liepos pradžioje atkuriamų Valdovų rūmų interjerą papuošiančių meno vertybių įsigijimui iš Privatizavimo fondo Vyriausybė paskyrė 3,5 mln. litų. Per praėjusius dvejus metus tam buvo atseikėta dar 9 mln. litų.

Už skirtas lėšas įsigyjama atitinkamas epochas atspindinčių baldų, gobelenų, paveikslų ir kitų taikomosios bei vaizduojamosios dailės kūrinių.

Lietuvos valdovų rūmų atkūrimo darbai oficialiai prasidėjo 2002 metais. Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai yra atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis – kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.