Šlagerių karalystėje – nepakartojamas A. Peskovo parodijų šou

Ar norėtumėte per du vakarus susitikti su visu Lietuvos estrados žvaigždynu ir Rusijos popmuzikos grandais? Jei taip, šį savaitgalį Palangoje būtent jūsų laukia įspūdingas septintasis šlagerių festivalis.

Čia paaiškės šių metų Lietuvos šlagerių karalių pora, o drauge su ryškiausiomis mūsų estrados žvaigždėmis į kurortą atvyksta ir žymusis Rusijos artistas, sinchrobufonados žanro pradininkas Aleksandras Peskovas su savo teatru, neseniai sugrįžęs iš gastrolių Kinijoje.

Liepos 20 d. 20 val. Palangos vasaros estrados scena neatpažįstamai pasikeis – jau du dešimtmečius koncertų sales drebinantis parodijos meistras pirmojo ir kol kas vienintelio pasirodymo mūsų šalyje atvyksta su savo scenografija ir 12 baleto šokėjų komanda.

A. Peskovas išgarsėjo kaip bene pirmasis tuometinėje Sovietų sąjungoje parodijos meistras. Visi genialūs dalykai savo esme be galo paprasti – taip nutiko ir cirko artisto išsilavinimą Rusijos sostinėje įgijusiam provincijos vaikinukui Sašai, kuris per kūrybingų draugų vakarėlį sykį pamėgdžiojo Rusijos estrados dainininkę Alą Pugačiovą…

Primadonos bruožus ir manieras jis ekspromtu perteikė taip taikliai, kad iki ašarų prisijuokę svečiai paragino A. Peskovą rimtai susimąstyti apie tokio pobūdžio sceninį pasirodymą.

Nors iš pradžių niekas netikėjo, kad šis žanras gali tapti toks populiarus, dabar A. Peskovas turi daugelyje pasaulio šalių gastroliuojantį teatrą, kurio „arsenale“ – tiek viso pasaulio, tiek Rusijos žvaigždžių – nuo Čarlio Čaplino, Šer iki Nikolajaus Baskovo, Valerijaus Leontjevo, Laimos Vaikulės – parodijos. O pats jo įkūrėjas stebina ne tik meistrišku persikūnijimu ir įspūdingais kostiumais, bet ir tuo, kad išbėgęs iš scenos pakeičia juos akies mirksniu.

A. Peskovas ne tik pirmasis ėmėsi profesionalios popkultūros atstovų parodijos, bet ir toli pažengė šioje srityje. Mokslinėje populiariosios muzikos literatūroje jis vadinamas sinchrobufonados pradininku.

„Sinchro – tikslus kopijavimas, bufonada – groteskiškas vaizdavimas, ir visa tai – su humoru, šypsena, šiluma. Mano menas – tai ne karikatūra, ne kritika ir jokiu būdu ne satyra, tai tiesiog draugiškas šaržas“, – apie savo kūrybą pasakoja pats A. Peskovas, dievinamas ir daugelio jo parodijuojamų žvaigždžių. Kritikai pastebi – A. Peskovo personažai žadina susidomėjimą tikraisiais prototipais…

Kūrybingas vyras prisipažįsta, kad niekuomet nejautė komplekso į sceną lipti pasipuošus moteriškais drabužiais, ir jau pirmąkart apsiavęs aukštakulnius batelius, vaikščiojo kaip povas. „Puikiai suprantu moteris“, – šypsosi A. Peskovas, kurio optimizmo ir puikios nuotaikos užtaiso pakanka tiek publikai, tiek mylimai šeimai – žmonai ir dukrai – džiuginti.

Ne ką menkesnę puikių emocijų dozę gausite liepos 21 d. 20 val. populiariausių lietuviškų šlagerių koncerte. Čia vyks tradiciniai šlagerių karaliaus ir karalienės rinkimai, kuriuose, atlikdami mėgstamiausiais publikos dainas, kausis Egidijus Sipavičius, Romas Dambrauskas, Vitalijus Pauliukas, Vladas Kovaliovas, Alanas Chošnau, Rolandas Petrikis, Viktoras Malinauskas, Antanas Čapas, Rosita Čivilytė, Neda, Aistė Pilvelytė, Andželika Petrikytė, Eva, Janina Miščiukaitė bei Rūta Marozovaitė.

Garbingais šlagerių karaliaus ir karalienės vardais per pastaruosius kelerius metus spėjo pasidžiaugti Birutė Petrikytė ir Stepas Januška, Giulija ir Rytis Cicinas, Birutė Dambrauskaitė ir Simonas Donskovas, Žilvinas Žvagulis ir Vitalija Katunskytė bei Irena Starošaitė ir Kastytis Kerbedis. Nemažai šių tituluotųjų atlikėjų dalyvaus ir šeštadienio renginyje, kurį ves žavioji Gabrielė Bartkutė ir rafinuotasis Viktoras Gerulaitis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "Šlagerių karalystėje – nepakartojamas A. Peskovo parodijų šou"

  1. super

    super

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.