Dar viena „Atlanto” nesėkmė

Nesėkmingai Lietuvos nacionalinės futbolo klubų asociacijos (NFKA) A lygos čempionato trečiąjį ratą pradėjo Klaipėdos „Atlanto” futbolininkai. Jie užvakar savo aikštėje pralaimėjo vienam iš čempionato lyderių Vilniaus „Žalgiriui”.

ATLANTAS – ŽALGIRIS 1:3 (0:0)

2007 m. liepos 12 d. Klaipėdos miesto centrinis stadionas. 350 žiūrovų. Teisėjai: V. Kazlauskas, A. Kontvainas (abu iš Kauno), G. Žimaila (Marijampolė). Įvarčiai: 57 min. M. Choružijus – 0:1, 72 min. I. Morinas – 0:2, 87 min. M. Daunoravičius – 1:2, 90 min. A. Steško – 1:3.

„Atlantas”: A. Lekevičius, P. Šarūnas (nuo 66 min. – E. Užkuraitis, 78 min. įspėtas), I. Begičius (37 min. įspėtas), B. Nesterenka, Z. Butkus (68 min. įspėtas), K. Gnedojus, A. Petreikis (kapitonas, 57 min. įspėtas), M. Siličius, D. Navikas (nuo 70 min. – M. Daunoravičius), R. Žvingilas, H. Gudelj.

„Žalgiris”: M. Rapalis, E. Lukoševičius (60 min. įspėtas), A. Dubina (87 min. įspėtas), I. Steško, M. Choružijus, R. Vilėniškis, V. Lemežis, A. Ostapas (nuo 67 min. – A. Miliškevičius), I. Morinas (kapitonas), E. Poderis (nuo 82 min. – A. Steško), V. Mižigurskis (nuo 78 min. – N. Misiukas, 78 min. įspėtas).

Prieš šias rungtynes nesėkmingai šį sezoną rungtyniaujantis „Atlantas” turėjo nemažai problemų. Užsibuvo Rusijoje į Nalčiko „Spartak” komandą peržiūron išvykęs atlantiečių atakų lyderis L. Aničičius. Dėl įvairių priežasčių negalėjo žaisti atraminiai saugai J. Pokornas ir J. Noreika.

Todėl „Atlanto” vyriausiajam treneriui V. Lekevičiui šias skyles teko lopyti. Atraminio saugo pozicijoje rungtyniavo gynėjas K. Gnedojus, o puolimo grandyje išvydome naujoką 28 metų Hrvatin Gudelj iš Kroatijos.

Pirmasis kėlinys atlantiečiams nieko blogo nežadėjo. Jie kontroliavo situaciją aikštėje ir turėjo kelias „pusproges” įmušti įvartį – arti tikslo buvo H. Gudelj ir M. Siličius.

Klaipėdiečius iš vėžių išmušė tuoj pat po pertraukos vilniečių pelnytas pirmasis įvartis. 57 minutę žalgiriečiai įgijo teisę iš maždaug 25 metrų atlikti baudos smūgį. M. Choružijaus smūgis užklupo „Atlanto” vartininką A. Lekevičių nepasiruošusį atremti kamuolio, ir jis įskriejo į vartus – 0:1.

Antrasis įvartis į atlantiečių vartus krito kurioziškai. Kamuolį galva vartininkui nesudėtingoje situacijoje numušė „Atlanto” gynėjas Z. Butkus. Šia „dovana” pasinaudojo „Žalgirio” kapitonas I. Morinas – perėmė kamuolį ir pelnė antrą įvartį.

Atlantiečiams pavyko sušvelninti rezultatą tik rungtynių pabaigoje. 87 min. puikiai sužaidė A. Petreikis – M. Daunoravičiui tik beliko iš arti nukreipti kamuolį į tinklą.

Po sėkmingai pasibaigusios atakos „Atlanto” futbolininkai, norėdami išlyginti rezultatą, neapdairiai puolė ir paskutinę rungtynių minutę buvo nubausti dar vienu įvarčiu. Kamuolį perėmė „Žalgirio” gynėjas A. Dubina, išvedė prieš atlantiečių vartus A. Steško, ir pastarasis šanso pasižymėti nepraleido – 1:3.

Po rungtynių „Atlanto” vyriausiasis treneris V. Lekevičius „Vakarų ekspresui” sakė: „Po gerai sužaisto pirmojo kėlinio antrame turėjom problemų ginantis. Labai trūko L. Aničičiaus. Jį pakeitusiam naujokui H. Gudelj tikrai priekaištų neturiu. Matyti, kad šis kroatas yra aukšto lygio žaidėjas, bet jam reikia prie komandos priprasti. Vyrams akcentavau, kad „Atlantas” negali būti vieno žaidėjo komanda – nesant lyderio, turi atsiskleisti kiti. Deja…”

Kadangi Vilniaus „Vėtra” pateko į trečią UEFA „Intertoto” taurės turnyro etapą, planuotos liepos 22 dieną „Atlanto” rungtynės su šia ekipa neįvyks. Jos bus nukeltos į rezervinę dieną. Artimiausias rungtynes „Atlanto” futbolininkai žais tik liepos 28 d. namie su Panevėžio „Ekranu”.

Kitos rungtynės užvakar baigėsi tokiais rezultatais: Vilniaus „Vilnius” – Vilniaus „Vėtra” 0:0, Marijampolės „Sūduva” – Šilutės „Šilutė” 3:0, Šiaulių „Šiauliai” – Panevėžio „Ekranas” 0:1.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .