Baltarusijos opozicija ketina plėtoti savo žiniasklaidą

JAV skiriamą papildomą finansavimą Baltarusijos lyderiai ketina panaudoti savo žiniasklaidos priemonių plėtotei, pareiškė Baltarusijos liaudies fronto pirmininkas Vincukas Večiorka.

„Laikraščiai, radijas, internetas yra visa tai, kas leidžia pateikti Baltarusijos piliečiams teisingą informaciją apie neišvengiamą ekonominę ir užsienio politikos krizę ir galimybes ją įveikti“, – sakė V.Večiorka agentūrai „Interfax“.

Jo žodžius patvirtino buvęs vienas bendras opozicijos kandidatas į Baltarusijos prezidentus Aleksandras Milinkevičius. Jo nuomone, „Baltarusijos demokratija turi dvi didžiausias problemas, tai – informacijos suvaržymas ir valdžios baimė“.

„Pagalba, kurią siunčia į Baltarusiją demokratinės šalys, pirmiausia turi padėti išspręsti šias problemas“, – sakė A.Milinkevičius.

Jis mano, kad reikia „išplėsti Baltarusijos piliečių informacines galimybes“.

„Čia yra daug projektų. Aš pritariu tam, kad nebūtų mados kai kuriems projektams – šiandien radijui, rytoj televizijai. Reikia remti visas esamas žiniasklaidos priemones – ir televiziją, kuri steigiama Lenkijoje, ir radijo stotis, kurios transliuoja į Baltarusiją iš užsienio, ir laikraščius, ir mažus biuletenius“, – pareiškė A.Milinkevičius.

Savo ruožtu Baltarusijos Nacionalinio Susirinkimo Atstovų Rūmų deputatas Sergejus Kostianas įsitikinęs, kad JAV skiriamos lėšos bus panaudotos įvairioms „teroristinės organizacijoms“ finansuoti siekiant įdiegti Baltarusijoje „Vakarų modelio demokratiją“.

„JAV visą laiką vykdo terorizmą, rengia teroristus, finansuoja tarptautinį terorizmą. „Al-Qaeda“ – tai jų rankų darbas, jos įsteigė šią teroristų organizaciją, jos sukėlė terorizmą Irake ir Jugoslavijoje. Tai (JAV) teroristinė šalis“, – pareiškė parlamentaras.

Jis taip pat įsitikinęs, jog Baltarusijos opozicija siekia gauti pinigų artėjant parlamento rinkimams, kurie turi vykti 2008 metų rudenį.

„Dalyvauti normaliuose demokratiniuose rinkimuose Baltarusijos opozicija nesugeba“, – pareiškė jis.

Anksčiau JAV prezidentas George`as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) pranešė, kad jo administracija įsteigė Žmogaus teisių gynėjų fondą ir dvigubai padidino finansinę pagalbą demokratų disidentų kai kuriose šalyse juridinei apsaugai ir medicinos pagalbai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.