Miego žolės

Išbandėte viską, kad netektų iki paryčių spoksoti į lubas nesudedant bluosto. Ir nepagalvojote, kad žolelės gali būti puikus vaistas nuo bemiegių naktų.

Turbūt kiekvienam yra tekę ištarti: „Šiąnakt nė akių nesumerkiau…“ Retas žmogus visą gyvenimą miega it kūdikis. Manoma, kad apie trečdalis europiečių kenčia nuo miego sutrikimų. O skaičiuoti avis nėra taip jau įdomu. Todėl iš tiesų verta pagalvoti apie gydomuosius augalus. Jie veiksmingi ir neturi jokio šalutinio poveikio. Tačiau su jais reikia šiek tiek kantrybės, nes teigiamas efektas paprastai pajuntamas tik po trijų keturių dienų.

Daugelį migdomųjų žolelių galima nusipirkti supakuotų kaip arbatžolės. Taip pat galite rasti iš jų pagamintų maisto papildų. O jei trokštate iš tiesų prisiliesti prie gamtos, kai kurių galite prisirinkti patys.

Gudobelės

Manoma, kad spygliuotu gudobelės šakų vainiku prieš mirtį buvo karūnuotas pats Jėzus Kristus. Todėl nuo seno sakoma, kad šiam krūmui negali pakenkti nei žaibas, nei velnias. Kalbant paprasčiau, gudobelės turi flavanoidų panašiai kaip ir pušų sakai. Jų antioksidacinės savybės padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Šio augalo arbata veikia atpalaiduojamai, padeda išvengti spazmų ir reguliuoja širdies ritmą. Ji ypač rekomenduojamas streso, nerimo atvejais. Gudobelės žiedų arbata padės užmigti. Tereikia šaukštą augalo žiedų užpilti karštu vandeniu ir palaikyti maždaug dešimt minučių.

Liepų žiedai

Tai tikrų tikriausia klasika. Ne veltui liepžiedžių arbatą gerdavo dar mūsų prosenelės – ji turi įvairiausių teigiamų savybių. Liepžiedžiai atpalaiduoja, ramina ir padeda užmigti, be to, malšina raumenų skausmus ir kitus nemalonius peršalimo simptomus. Tik atsargiai, parduotuvėje liepos žiedų nesumaišykite su žieve. Pastaroji skatina skysčių šalinimą iš organizmo.

Kad pasigamintumėte liepžiedžių arbatos, puodelyje karštu vandeniu užplikykite 3-5 žiedus. Po maždaug 5 minučių išgerkite arbatos ir – saldžių sapnų!

Kryžiažiedės

Už savo vardą ši šiltųjų kraštų gėlė turi būti dėkinga jėzuitų vienuoliams misionieriams. Kryžiažiedės kuokeliai, lapeliai ir žiedlapiai jiems priminė nukryžiavimą. Peru ji vadinama penkių žaizdų gėle. Tradiciškai vartojamos kaip vaistas nuo depresijos ir nemigos, o Vokietijoje yra oficialiai pripažintos raminančiomis. Iš šių gėlių paruošta arbata padės pasinerti į miegą. Tereikia džiovintus kryžiažiedžių lapelius bei žiedlapius sudėti į šaltą vandenį, palaukti kol užvirs ir pavirti dar apie dvi minutes. Vienam puodeliui skysčio turi tekti po šaukštą žolelių.

Valerijonai

Nepaisant keisto jų šaknų kvapo, valerijonai kaip vaistas naudojami jau nuo amžių pradžios. Viduramžiais jie buvo laikomi tiesiog panacėja – vaistu nuo visų ligų. Dabar valerijonai vis dar naudojami stresui, nervingumui malšinti, padeda nuraminti organizmą ir užmigti. Valerijonų ekstrakto yra ne viename migdomajame preparate.

Kad pasigamintumėte migdančios valerijonų arbatos, džiovintų valerijonų berkite į šaltą vandenį, užvirkite ir palikite burbuliuoti dar 3-4 minutes. Jų turi būti maždaug po šaukštą vienam puodeliui skysčio.

Žolelės padeda užmigti, kai esate susinervinę, kenčiate stresą ar neapleidžia įkyrios mintys, bet nemiga dar nekamuoja kasnakt. Jei užmigti negalite nuolat ir be rimtos priežasties, teks ieškoti rimtesnės pagalbos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.