Socialliberalai siūlo išviešinti VSD karininko V.Pociūno žūties tyrimą

Opozicinė Seimo Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcija siūlo išviešinti Valstybės saugumo departamento (VSD) karininko Vytauto Pociūno mįslingos žūties pernai Baltarusijoje tyrimą.
Pasak socialliberalų, išviešinus Generalinės prokuratūros atliktą tyrimą, būtų užkirstas kelias įvairioms spekuliacijoms, kai, cituojant bylos medžiagą, tvirtinama, esą tyrėjai neatsakė į keletą esminių klausimų dėl pareigūno žūties aplinkybių.

Viešai reikškiamų abejonių dėl išvados, kad V.Pociūnas žuvo per nelaimingą atsitikimą, pasak socialliberalų, pagausėjo po to, kai žuvusio karininko našlė Liudvika Pociūnienė paprašė Generalinės prokuratūros atnaujinti tyrimą.

„Tik susipažinusi su prokuratūros atliktu tyrimu, visuomenė galės pati įvertinti, ar tikrai nieko vertas tyrėjų darbas, ir kuris iš komentatorių kalba tiesą, o kuris tik toliau spekuliuoja šia skaudžia tema“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai.

Artūro Paulausko vadovaujama partija galimą V.Pociūno žūties tyrimo išviešinimą lygina su

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto VSD veiklos parlamentinio tyrimo išviešinimu.

Birželio pabaigoje į Generalinę prokuratūrą kreipėsi A.Pociūno našlė, prašydama atnaujinti vyro žūties tyrimą, tačiau prokuratūra dar dėl to neapsisprendė.

L.Pociūnienės skunde prokuratūrai rašoma, kad sprendimą nutraukti bylą prokurorai priėmė pažeisdami Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas imtis visų įstatymų numatytų priemonių, kad būtų išsamiai ir nešališkai ištirtos bylos aplinkybės.

Anksčiau prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, VSD karininkas 48 metų V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine, žuvo per nelaimingą atsitikimą rugpjūčio pabaigoje Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje.

Prokurorai nenustatė, kad karininkas V.Pociūnas būtų jėga išstumtas arba išmestas per viešbučio langą.

Prokurorai, kaip skelbta žiniasklaidoje, taip pat tikrino versiją, kad VSD pareigūnas galėjo būti nunuodytas arba apsvaigintas narkotinėmis medžiagomis, tačiau teismo medicinos ekspertai šią versiją paneigė.

Prokuratūra savo nutarime nutraukti bylą teigia, kad nėra duomenų, kad V.Pociūnui buvo grasinta susidorojimu. Tuo tarpu byloje, pasak L.Pociūnienės, yra dviejų liudytojų parodymai, kurie teigė, kad velionis pasakojęs apie incidentą kelyje, panašų į suplanuotą pasikėsinimą.

Lietuvos konsulate Gardine dirbęs V.Pociūnas žuvo pernai rugpjūčio 23-sios naktį apie 2 val. 30 min., būdamas tarnybinėje komandiruotėje Breste.

Anot prokuratūros išvadų, neatsargiai persisvėręs per neaukštą, 70 centimetrų aukščio ir 35 centimetrų pločio palangę, jis iškrito per viešbučio „Inturist“ devintojo aukšto langą.

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga prezidentas Valdas Adamkus V.Pociūnui po mirties skyrė Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didįjį kryžių.

Spaudoje buvo publikacijų apie komplikuotą V.Pociūno asmeninį gyvenimą, užsiminta apie menkinančias mirties aplinkybes, tačiau prokurorai tai neigė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.