Ekspertai sako, kad kompanijos turi rūpintis BIP saugumu

Saugumo ekspertai teigia, kad verslas turėtų pasirūpinti visapusišku BIP (Balsas Interneto Protokolu) saugumu.

Augant BIP naudojimo mastui, IT profesionalai ir tyrėjai ragina kompanijas nepamiršti saugumo.

BIP keliamos saugumo grėsmės matomos kaip labiau teorinės, nei realios. Bet keletas išaiškintų atvejų nuskambėjo plačiai ir atsiėjo brangiai. Pavyzdžiui, 2006-aisias buvo suimti du asmenys, įsibrovę į kelių neįvardinamų kompanijų tinklus ir perpardavinėję BIP skirtą interneto srautą.

Augant IP telefonų naudojimui, kai kurie saugumo specialistai sako, kad būtų klaida nuvertinti pavojų ir pats laikas išmokti atpažinti ir kovoti su iš to kylančiomis grėsmėmis.

In-Stat pranešime firmos analitikai prognozuoja, kad parduodamų IP telefonų skaičius turėtų išaugti nuo 9,9 milijonų 2006-aisiais iki 45,8 milijonų 2010-aisiais. Tačiau daugiau nei 40% apklaustų kompanijų neturi jokių saugumo priemonių, skirtų specialiai BIP sprendimams. Kai buvo prašoma 250-ies IT profesionalų apibūdinti savo žinias BIP saugumo srityje, dauguma pasirinko „šiek tiek susipažinęs” — žemiausią tyrimo pasiūlytą įvertinimą.

Daugeliu atvejų BIP saugumas pareikalaus iš naudotojų prisiminti senas interneto naudojimo pamokas, nes BIP pažeidžiamos panašiai kaip ir kiti IP tinklai. Kadangi BIP numerius labai lengva gauti ir jais atsikratyti, žmonėms teks įsisąmoninti, kad jų patikimumas yra toks pat, kaip ir elektroninio pašto adresų.
Ankstyvosios BIP atakos, buvo DoS (denial-of-service atsisakymo aptarnauti) atakos, nukreiptos prieš konkrečius BIP sprendimus, sakė O’Donnell’as. Tačiau dabar stengiamasi su BIP patobulinti senus atakų būdus ir su BIP suteikiamomis galimybėmis išgauti asmeninę informaciją, ar padirbant kredito įstaigų telefonų numerius pavogti kreditinių kortelių numerius, sakė Adam’as O’Donnell’as, tinklų saugumo sprendimų kompanijos Cloudmark direktorius.

Nors plačių tokio pobūdžio atakų nėra daug, tačiau augant BIP naudojimui, jų skaičius išaugs.

Daugiau apmokėjimo apgavysčių reiškia rūpesčius BIP tiekėjams. Stealth Communications, duomenų perdavimo kompanijos, vertinimu, BIP vagys kiekvieną mėnesį pavagia maždaug 200 milijonų pokalbių minučių, o tai atsieina 26 milijonus dolerių.

Tad kas belieka naudotojams? Nesileidžiant į technines smulkmenas, kaip IP adresų ir Skambintojo ID naudojimas autentifikacijai UDP (User Datagram Protocol) aplinkoje, silpniausiu lieka žmogiškasis faktorius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.