Didžiosios Britanijos žiniasklaidos priemonės teigia, kad Londonas rengiasi griežtai atsakyti Rusijai į tai, kad Maskva atsisakė išduoti Andrejų Lugovojų, įtariamą nužudžius buvusį specialiųjų tarnybų darbuotoją Aleksandrą Litvinenką.
„Britanija artėja prie to, kad protestuodama prieš tai pirmą kartą per dešimtmetį gali išprašyti iš šalies Rusijos diplomatus”, – ketvirtadienį rašo konservatyvus Londono dienraštis „The Daily Telegraph”.
Savo ruožtu kairiojo laikraščio „The Guardian” nuomone, „Britanija yra prie diplomatinės krizės su Rusija slenksčio, kuri gali peraugti prie diplomatų išprašymo pagal principą „dantis už dantį” ir dvišalio bendradarbiavimo kai kuriose svarbiose srityse, tokiose kaip kova su terorizmu, prekyba, švietimas ir socialiniai reikalai, laikino sustabdymo”.
„Vyriausybė svarsto galimybę imtis atsakomųjų priemonių, kurios parodytų, kad Britanija yra labai nepatenkinta Kremliaus sprendimu ir rimtai žiūri į „siaubingą” Britanijos piliečio – pono Litvinenkos nužudymą”, – pažymi laikraštis.
„The Guardian” nurodo ir Rusijos argumentus, kad išduoti Rusijos piliečius užsienio valstybėms draudžia Rusijos konstitucija ir kad, jeigu bus pateikta A.Lugovojaus kaltės įrodymų, jis galėtų būti teisiamas Rusijoje.
Pasak laikraščio, „oficialūs asmenys iš Dauning Strito viliasi, kad griežta Britanijos pozicija dėl Maskvos susilauks Europos Sąjungos šalių paramos”.
Savo ruožtu Britanijos verslo sluoksnių laikraštis „Financial Times” praneša, kad „kaip tikimasi, (Britanijos) Užsienio reikalų ministerija paskelbs griežtą atsakymą ne vėliau kaip kitą savaitę”.
„Tačiau Britanija turi kruopščiai apsvarstyti savo atsakymą, turėdama omenyje tai, koks svarbus bendradarbiavimas su Rusijos tokiais klausimais kaip Irano branduolinė programa ir Kosovo provincijos, siekiančios atsiskirti nuo Serbijos, ateitis.
Manoma, kad „bet kurie Jungtinės Karalystės veiksmai susilauks Rusijos atsako”, įspėja Britanijos vadovybę „Financial Times”.