Miesto gimtadienio organizavimas pačiame įkarštyje

Mažiau nei po mėnesio Panevėžys švęs gimtadienį. Nors miesto šventės renginių planas jau žinomas, organizaciniai darbai šiuo metu pačiame įkarštyje. Šventės koordinatoriai žada ir įprastų, ir dar neregėtų projektų, kuriuos išvyks atvykusieji į Aukštaitijos sostinę.

Tikrasis miesto gimtadienis yra rugsėjo 7-oji, tačiau į šventinę puotą visi bus kviečiami pirmąjį rudens savaitgalį. Šventės renginių koordinatoriai VŠĮ „Jokastė“ vadovai žada nematytų projektų.

„Mes tik koordinuojame šventės renginius, stengiamės, kad jie nesidubliuotų, taip pat rūpinamės ūkine dalimi. Už kiekvieną šventinį projektą atsakingas jo rengėjas, kuriam ir atiteks pagyrimai, jei projektas pavyks“, – savo darbą artėjant miesto gimtadieniui apibūdino „Jokastės“ direktorė Zita Bareikienė (nuotraukoje) ir projektų vadovas Darius Simėnas.

Gimtadienis prasidės rugsėjo 2-ąją 15 valandą Vytauto Ulevičiaus ekspozicijos atidarymu Panevėžio santuokų rūmuose. Skulptorius V.Ulevičius Panevėžiui padovanojo keliasdešimt medinių skulptūrų, kurias ir bus galima išvysti.

Po valandos Panevėžio dailės galerijos kiemelyje miesto dailininkės, keramikės bei tekstilininkės pakvies visus norinčius kurti kartu. Geriausiųjų laukia apdovanojimai.

Miesto Savivaldybės kiemelyje apdovanojus gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurso nugalėtojus, Laisvės aikštėje vyks baigiamasis festivalio „Dūdų vasara“ koncertas.

Oficialus šventės atidarymas 18 valandą Laisvės aikštėje įrengtoje didžiojoje scenoje. Šventės pradžios koncerte pasirodys atlikėjai iš Panevėžio, miesto svečiai bei grupė N.E.O.

Praėjus valandai nuo atidarymo kultūros centre „Garsas“ vyks mėgėjiškų filmų festivalis.

Atsižvelgė į tautodailininkus

Šeštadienį ir sekmadienį šventės pradžią skelbs Kranto gatvėje šurmuliuosianti tautodailininkų mugė.

Pasak „Jokastės“ atstovų, šiais metais pasistengta „pigiąją“ prekybą atskirti nuo tautodailininkų. Prekiaujantys įvairiais kiniškais bei kitokiais neoriginaliais gaminiais įsikurs atskirai.

„Pagirtina, kad Savivaldybė atsižvelgė į tautodailininkus. Nei jie, nei mes, renginio koordinatoriai, neimsim mokesčio už prekybos vietą. Pernai buvo skandalas kilęs, kai ir Savivaldybė, ir gimtadienį organizavusi firma prašė tautodailininkus sumokėti. Šie pasijuto tarsi reketuojami ir daugelis net nieko neužsidirbo“, – sakė „Jokastės“ vadovai.

Ruošia specialius muzikinius projektus

Antrąją šventės dieną panevėžiečius žadins įvairiose miesto vietose grojantys pučiamųjų orkestrai. Jų, pasak šio projekto organizatoriaus Remigijaus Vilio, turėtų dalyvauti apie dešimt.

Tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalio atidarymas bus prie miesto Savivaldybės. Taip pat iš kiekvieno orkestro ketinama išrinkti „Mis paradas“. Ši atrakcija kasmet sutraukdavo daug smalsuolių.

Pučiamųjų orkestrų bus galima pasiklausyti ir sekmadienį trijose miesto bažnyčiose. Susirinkusieji išgirs sakralinės muzikos kūrinius.
Didysis gimtadienio koncertas, anot Z.Bareikienės, vyks šeštadienį Laisvės aikštėje.

Šio koncerto režisierius Gintaras Kerbedis ruošia specialius muzikinius projektus.
Sekmadienį J.Miltinio dramos teatre organizuojamas tarptautinis folkloro festivalis „Aisūs kankleliai“, o Kristaus Karaliaus katedroje – festivalio „Ant katedros laiptų“ uždarymas.

Šurmuliuos senieji amatai

Pasak Z.Bareikienės, įdomus šventinis projektas turėtų būti „Senoji Ukmergės gatvė“. Ukmergės gatvėje vyks XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pradžios prekyba ir amatai.

„Būtent to laiko kalviai, audėjai, batsiuviai demonstruos savo amatą. Veiks siuvimo ateljė, retro kavinė. Gatvės prekeiviai siūlys įsigyti šviežių kaimiškų produktų, vantų, gydomųjų žolelių. Koncertuos muzikos kolektyvai. Pirmą kartą veiks žaidimų aikštelė, kurioje vaikai su tėvais turės galimybę pasigaminti žaislų iš šiaudų“, – apie šeštadienio įdomybes pasakojo Z.Bareikienė.

Antrąją šventės dieną bus atidengti paminklai H.K.Andersenui, žinomam sportininkui ir treneriui Raimundui Sargūnui, panevėžiečiai galės susipažinti su paminklo Juozui Miltiniui projektais.

Lėlių vežimo teatre vaikai ir tėvai galės stebėti tarptautiniam lėlių teatrų festivaliui „Lagaminas – 7“ skirtus spektaklius.

Duoklė sportui

Aukštaitijos sostinės gimtadienyje neliks nuskriausti ir sporto mėgėjai. Šeštadienį Sporto rūmuose vyks krepšinio rungtynės Panevėžys – „Žalgiris“.

Sekmadienį vidurdienį Senvagėje rinksis galiūnai, vyks tarptautinis stipruolių konkursas. Jam teisėjaus pasaulyje žinomas galiūnas Žydrūnas Savickas. Jis rungtynėse nedalyvaus, nes tausoja jėgas pasaulio čempionatui.
Senvagės saloje bus galima stebėti tarptautines parodomąsias bokso kovas.

Ugnies ir muzikos sintezė

Vienu ryškiausių miesto gimtadienio renginių turėtų tapti ugnies ir muzikos šou – Baltijos šalių fejerverkų festivalis.

Šį festivalį organizuojančios „Jokastės“ vadovai teigia, kad toks renginys vyks pirmą kartą ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje. Projektas kuriamas remiantis Kiolno ir Rygos patirtimi, tik Panevėžyje šį įspūdingą reginį bus galima stebėti nemokamai.

„Šeštadienio vakarą Senvagėje vyks muzikos ir ugnies sintezė. Pasirodys geriausi Latvijos, Estijos ir Lietuvos meistrai. Žiūrovai turės galimybę palyginti jų projektus. Tarp pasirodymų vyks koncertas, kokio atlikėjo, dar paslaptis. Tikimės, kad fejerverkų festivalis taps kasmetiniu čempionatu“, – teigė Z.Bareikienė ir D.Simėnas.

Rita Skavičienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.