Lietuvos rinktinė patyrė dar vieną nesėkmę Europos jaunimo čempionate

Ketvirtose Europos jaunimo čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė dar sykį įnirtingai kovėsi visas 40 minučių, bet rezultatu 84:96 (19:27, 26:25, 21:22, 18:22) turėjo pripažinti A pogrupio nugalėtojų Slovėnijos jaunųjų krepšininkų pranašumų ir antrąjį turnyro etapą pradėjo pralaimėjimu.

Lietuviai dvikovą pradėjo 7 „sausais” taškais, tačiau sužaidus penkias minutes slovėnai išsiveržė į priekį 11:10. Antroje kėlinuko pusėje iniciatyva priklausė slovėnams, kurie nesunkiai rinko taškus ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 27:19.

Antrajame kėlinuke skirtumas tarp ekipų tapo dviženklis (29:19). Sužaidus pusę ketvirčio Karolio Petrukonio dvitaškis sumažino mūsiškių atsilikimą iki 4 taškų (33:37), bet varžovai spurtavo ir padidino pranašumą iki 12 taškų (47:35). Po dviejų kėlinukų Slovėnijos komanda buvo priekyje 52:45.

Trečiąjį ketvirtį slovėnai pradėjo susigrąžindavo dviženklį pranašumą (56:45). Vis dėlto mūsiškiams pavyko sužaisti atkarpą 10:2 ir sušvelninti atsilikimą iki 4 taškų (60:64), tačiau dvi Ernesto Ežerskio klaidos, o po to pražanga prieš krepšį atakuojantį varžovą neleido mūsiškiams dar labiau priartėti. Tuo tarpu slovėnai pasinaudojo lietuvių klaidomis ir prieš lemiamą kėlinuką pirmavo 74:66.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki 5 taškų (71:76), tačiau 6 varžovų taškai be atsako ir vėl suteikė jiems dviženklį pranašumą (82:71). Nors laiko dar buvo likę užtektinai, lietuviams nesisekė užpulti varžovų krepšio. Paskutinėmis kėlinuko minutėmis lietuviai dar bandė sukurti intrigą, sumažindami atsilikimą iki 8 taškų (80:88), tačiau slovėnai nesiruošė atiduoti iniciatyvos ir laimėjo susitikimą 96:84

Naudingiausias Lietuvos rinktinėje buvo Paulius Ivanauskas, pelnęs 20 taškų (dvitaškiai 2/6, tritaškiai 5/7, baudos metimai 2/4), atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius prasižengęs.

Lietuva: P.Ivanauskas 21 (5 rez.perd.), P.Butkevičius (8 atk.kam.) ir V.Dilys – po 15, K.Petrukonis 10, E.Ežerskis (5 kld., 5 praž.) 8, R.Trakimas ir E.Ruzgas – po 10, G.Maciulevičius 7, A.Labuckas 6.

Slovėnija: G.Vidmaras 22 (7 atk.kam.), D.Mlakaras 21, J.Mocnikas 18 (10 rez.perd.), M.Krusičius 14 (9 atk.kam.), J.Klobucaras 13 (7 atk.kam.).

* * *

Kitose šios dienos E grupės rungtynėse Serbijos jaunieji krepšininkai 88:83 nugalėjo turkus, o rusai dar kovoja su Prancūzijos jaunimu.

* * *

Į pusfinalį patenka dvi pirmas vietas užėmusios komandos, 3-4 vietoje likusios rinktinės kovos dėl 5-8 vietų, o paskutines dvi vietas užėmusios ekipos kausis dėl 9-12 turnyro vietų.