Tik trečdalį lietuvių draustis skatina saugumo poreikis

Tik kas trečiam lietuviui svarbiausiu motyvu draustis yra saugumas, o truputį daugiau nei ketvirtadalis gyventojų draustųsi tik tokiu atveju, jei draudimas būtų privalomas. Tai parodė draudimo kompanijos „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.

Tyrimas atskleidė, jog svarbiausiu motyvu, skatinančiu Lietuvos gyventojus draustis, apklaustieji įvardino saugumo poreikį. Šį atsakymą, kaip vieną iš kelių galimų, pasirinko didžiausia dalis, 33 proc. gyventojų. 27 proc. apklaustųjų atsakė, jog draustųsi, jei toks draudimas būtų privalomas. Septintadaliui apklaustųjų (14 proc.) svarbiu motyvu būtų rūpestis dėl savo ir artimųjų ateities. 9 proc. lietuvių apsidrausti paskatintų jau įvykusi asmeninė nelaimė. Atitinkamai 6 ir 5 proc. gyventojų įtikintų profesionali specialisto konsultacija bei draugų ar pažįstamų patarimai. 13 proc. Lietuvos gyventojų niekas nepaskatintų.

„Praėjusio savaitgalio pranešimai apie apsemtus namus, nuo liūčių ir vėjo griuvusius bei automobilius ir pastatus apgadinusius medžius, užlietus ūkininkų pasėlius daugelį privertė susimąstyti apie asmeninį, artimųjų bei savo turto saugumą. Tokie įvykiai tik dar kartą patvirtina, kad nė vienas nėra apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų. Žinoma, draudimas neapsaugoja nuo nelaimių, tačiau jai ištikus yra itin svarbi reali finansinė parama“, – sako draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Gintautas Mažeika.

Pasak jo, vis dėlto tyrimo rezultatai ir bendrovės patirtis rodo, kad šis požiūris Lietuvoje nėra vyraujantis.

„Įsigydamas draudimo polisą žmogus pirmiausia galvoja ne vien tik apie finansinę kompensaciją ištikus nelaimei, o apie žymiai svarbesnį dalyką – saugumo jausmą. Pastebime, kad apsidraudę klientai tinkamai įvertina įgyjamą psichologinį komfortą bei naudą ir tikime, kad Vakarų valstybėse jau dešimtmečius vyraujanti draudimo praktika galiausiai įsitvirtins ir Lietuvoje“, – teigia G. Mažeika.

Apklausa taip pat parodė, jog praktiškai nekinta draudimo rūšys, kurias Lietuvos gyventojai renkasi norėdami apsidrausti. Kaip ir prieš dvejus metus, didžiausia dalis, 38 proc. respondentų, yra apsidraudusi privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu. 12 proc. apklaustųjų yra apdraudę savo turtą, 7 proc. – apsidraudę nuo nelaimingų atsitikimų, 5 proc. yra apdraudę savo transporto priemonę Kasko draudimu, 2 proc. pasinaudojo kelionių draudimu. Nuo 2005 m. kiek padidėjo apsidraudusiųjų gyvybės draudimu gyventojų dalis – nuo 10 proc. 2005 metais iki 13 proc. šiemet.

Pasidomėjus, kokius svarbiausius kriterijus rinkdamiesi draudimo bendrovę išskiria Lietuvos gyventojai, buvo paminėti trys pagrindiniai veiksniai. Finansinį bendrovės patikimumą paminėjo 27 proc. respondentų, žalos atlyginimo sklandumą ir priimtinas paslaugų kainas išskyrė po 22 proc. apklaustųjų.

Apklausos duomenimis, beveik pusė (48 proc.) apklaustųjų šalies gyventojų nurodė, kad priimtiniausias draudimo paslaugos įsigijimo būdas yra pačiam ateiti į draudimo bendrovę. Konsultanto atvykimą į namus ar į darbovietę, kaip ir prieš dvejus metus, paminėjo 28 proc. respondentų. Draudimo brokerių paslaugos tarp gyventojų kol kas nėra populiarios – kaip priimtiniausią paminėjo tik 1% apklaustųjų.

Tyrimo metu buvo apklausta 1000 įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojų iš 100 skirtingų vietovių. Tyrimą atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.