Lietuvos ordinai įteikti žuvusio saugumo karininko artimiesiems, „vokelių“ istorijos herojei, partizano našlei

Prezidentas Valdas Adamkus Valstybės dienos proga vieną aukščiausių šalies apdovanojimų įteikė beveik prieš metus Baltarusijoje žuvusio valstybės saugumo karininko Vytauto Pociūno artimiesiems.

Penktadienį Prezidentūroje vykusios ceremonijos metu pareigūno našlei Liudvikai Pociūnienei buvo įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didysis kryžius.

Prieš atsiimdama apdovanojimą L.Pociūnienė sakė žurnalistams, kad šis ordinas parodo, kad „Vyto darbai galų gale yra įvertinti“.

„Bet tai dar ne viskas, reikia, kad jo darbų nepaliktų, kad juos tęstų. Kažkaip tikiuosi, kad prokurorams ir teisininkams verta dėmesio atrodys tai, ką padarė Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas“, – kalbėjo L.Pociūnienė.

Ji teigė dar neturinti žinių, ar prokuratūra ketina atnaujinti tyrimą dėl jos vyro žūties. Tokį prašymą L.Pociūnienė Generalinei prokuratūrai įteikė praėjusią savaitę.

Prezidento Valdo Adamkaus nuomone, apdovanojimas V.Pociūnui yra „mūsų pagarbos išraiška žmogui, kuris savo darbu, savo gyvenimu, savo auka parodė pačios valstybės vertę“. „Tikiuosi, kad mes visi, jo įkvėpti, irgi galėsime savo veiksmus pasiaukojančiai skirti valstybei“, – žurnalistams sakė V.Adamkus.

V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine, žuvo tarnybinės komandiruotės metu pernai rugpjūtį Breste, kaip nustatė Generalinė prokuratūra – per nelaimingą atsitikimą.

Penktadienį Lietuvos valstybės apdovanojimas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius – buvo įteikti ir Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto našlei, jo atminimo saugotojai Nijolei Bražėnaitei Paronneto. Buvusiai „Krekenavos agrofirmos“ darbuotojai Daliai Budrevičienei, išreiškusiai aktyvią pilietinę poziciją dėl neteisėto atlyginimo mokėjimo, prezidentas V.Adamkus įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Sveikindamas apdovanojimų ceremonijos dalyvius prezidentas pažymėjo, kad Valstybės dieną tauta nusilenkia didvyriams, o valstybė atiduoda pagarbą savo piliečiams.

Pasak šalies vadovo, šiandien Lietuvą kuriantys žmonės stoja į vieną gretą ir įsipareigoja garbingai kurti savo šalį, sąžiningai dirbti Lietuvos žmonių gerovei. V.Adamkus ragino saugoti savo šalį ir tvirtai tikėti jos ateitimi.

„Tik tvirtas tikėjimas vedė mus per okupacijos ir priespaudos metus, suteikė jėgų kovoti ir atkakliai siekti permainų. Okupacijos metais puoselėtos svajonės virto kasdieniais kiekvieno mūsų darbais ir įsipareigojimais. Iš labiausiai gerbiamų žmonių ir jų darbų mus atpažįsta pasaulis, o mes atpažįstame šiandienos Lietuvą“, – sakė prezidentas.

Valstybės dienos proga prezidento dekretu, aukščiausio laipsnio apdovanojimas – Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius skirtas Europos Komisijos pirmininkui Josė Manueliui Barroso (Žozė Manueliui Barozui). Jam apdovanojimas bus įteiktas vėliau.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanoti Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas, Danijos užsienio reikalų ministras Peras Stigas Molleris ir JAV Ilinojaus masonų medicinos centro Širdies ligų skyriaus vedėjas, nusipelnęs Lietuvos gydytojas, paramos Lietuvos kardiologijai organizatorius Rimgaudas Nemickas.

To paties ordino Komandoro kryžius įteiktas lietuvių išeivijos dailininkui, padovanojusiam Lietuvai savo kūrybos, lituanistikos, taikomojo ir vaizduojamojo meno rinkinius Kaziui Varneliui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi buvo apdovanota teatro istorikė ir kritikė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Irena Aleksaitė, muzikologė Ona Narbutienė, teatro režisierius Jonas Vaitkus.

Iš viso prezidento dekretu Valstybės dienos – Mindaugo karūnavimo dienos proga Lietuvos ordinai ir medaliai šiemet skirti 80 asmenų, dar šešiems už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones įteikti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai.

Šiuo apdovanojimu penktadienį buvo apdovanota Kauno rajono Šlienavos pagrindinės mokyklos moksleivė Skaistė Abramovaitė, šių metų vasarį iš gaisro išgelbėjusi savo mažametį brolį, Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Operacinio vadovavimo dalies operacijų vadovas Rolandas Grižas ir tarnybos 6-osios komandos budinčios pamainos skyrininkas Vladimiras Rovgas, kurie kovą vadovavo gaisro likvidavimui ir žmonių gelbėjimui daugiabučiame gyvenamajame name Vilniaus mieste, Žirmūnuose, Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos moksleivis Lukas Kriukelis, 2005 metais išgelbėjęs upėje skendusį bendraklasį, Joniškio M.Slančiausko gimnazijos moksleivis Arnas Nazaras, šių metų birželį išgelbėjęs tvenkinyje skendusį berniuką.

Po mirties Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanotas Kėdainių miesto gyventojas Juozas Vitkauskas, kuris žuvo šių metų birželį gelbėdamas Nevėžio užtvankoje skendusį paauglį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvos ordinai įteikti žuvusio saugumo karininko artimiesiems, „vokelių“ istorijos herojei, partizano našlei"

  1. medalis

    O pociūno damai iš šalies kur medalis?Kokia neteisybė.Palaikė didvyrį iš apačios,iš viršaus ir iš kitų pozicijų.Ir be medalio.Diskriminacija!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.