Lietuvos olimpinės rinktinės narės, dviračių treko sporto žvaigždės Simonos Krupeckaitės gyvenime – džiugios permainos.
22 metų mergina žengė prie altoriaus ir visam gyvenimui meilę prisiekė draugui, be kurio sako tiesiog neįsivaizduojanti savo ateities.
Simonos išrinktasis – 27 metų rusų tautybės dviračių sporto profesionalas Dmitrijus Leopoldas.
Reikėjo vyskupo leidimo
Šeštadienį pora susituokė Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje.
Santuokos sakramentą jauniesiems suteikė klebonas Petras Baniulis.
Kad katalikybę išpažįstanti S.Krupeckaitė ir stačiatikių tikėjimo D.Leopoldas galėtų tuoktis Panevėžio bažnyčioje, reikėjo gauti specialų vyskupo leidimą.
Likus savaitei iki tuoktuvių pora bažnyčios kanceliarijoje paliko raštišką kreipimąsi į vyskupą su prašymu tuoktis katalikų maldos namuose. Kad leidimas gautas, jaunavedžiai sužinojo prieš pat tuoktuvių ceremoniją.
Pavardės nekeitė
Prieš mėnesį pora civilinę santuoką įregistravo Rusijoje, vieno pamaskvės kaimelio metrikacijos skyriuje.
Garsi sportininkė po santuokos pasiliko mergautinę pavardę.
„Priimti vyro pavardę būtų per daug rūpesčių, reikėtų keisti pasą, vizas ir krūvą kitų dokumentų”,- „Panevėžio rytui” aiškino dviratininkė.
Vestuvėse dalyvavo garsūs žmonės
Žinomų sportininkų vestuvių puota vyko restorane „Puntukas”. Vietą baliui išrinko S.Krupeckaitė, jos vyras užsikrauti tokių rūpesčių neturėjo galimybių – dalyvavo varžybose, o į Lietuvą atvyko likus tik savaitei iki iškilmių.
Sūnų palydėti prie altoriaus iš Rusijos Omsko miesto atvažiavo D.Leopoldo motina. Sportininko brolis į bažnytines tuoktuves neatvyko. Jis yra karininkas ir negalėjo palikti tarnybos.
Jaunesnysis S.Krupeckaitės brolis Tadas Krupeckas vestuvėse buvo pabroliu. Olimpietė į pajaunių pulką paprašė ir savo geriausią draugę panevėžietę dviratininkę Gintarę Gaivenytę bei baltarusę dviratininkę Natašą Cilinskają.
Specialiai į draugės vestuves iš Italijos atvažiavo dviratininkė Rasa Mažeikytė.
Prie altoriaus S.Krupeckaitę palydėjo Panevėžio savivaldybės Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Bronislovas Pliavga.
Paklaustas, ar dviratininkės vestuvėse tik nebus piršliu, B.Pliavga šmaikštavo: „Ne, piršliu nebūsiu, būsiu tėvu”.
Bažnytinės santuokos liudininkų ir piršlių pareigas prisiėmė Lietuvos dviračių sporto teisėjas Valentinas Rutkauskas su žmona.
Suknelę išsirinko labai greitai
Iškilmingos ceremonijos metu S.Krupeckaitė dėvėjo tradicinį baltą nuometą ir santūriai elegantišką ilgą baltą suknelę. Jaunikis buvo pasipuošęs juodu kostiumu.
Nuotakos apdarų paieškoms S.Krupeckaitė negaišo daug laiko. Sportininkei užteko trijų valandų, kad iš kelių vestuvinių drabužių salonų siūlomų suknelių išsirinktų tinkamą įsimintiniausiai gyvenimo dienai.
Pora buvo planavusi, kad po puotos povestuvinei kelionei pasirinks Italiją. Tačiau paskutinėmis dienomis D.Leopoldas jaunajai žmonai pasiūlė niekur nevažiuoti, o geriau pailsėti Lietuvoje. Jaunavedžiai taip ir nutarė padaryti.
Prie vestuvinių vaišių stalo „Puntuko” restorane susėdo apie 40 svečių. Puota baigėsi po vidurnakčio. Antrą dieną jaunavedžiai vienas kitu džiaugėsi jau be svečių pulko.
Garsių sportininkų tuoktuvėse grojo ne paprasti vestuvių muzikantai, o Utenos bažnyčios chorui vadovaujanti jaunamartės draugė su dukra.
Medaus mėnesiui – vos savaitė
Pastaraisiais metais S.Krupeckaitė treniruojasi Maskvos Krylackoje dviračių treke, gyvena ten pat esančiame viešbutyje.
Vasaros pradžioje, grįžusi trumpų atostogų į Panevėžį, sportininkė „Panevėžio rytui” buvo minėjusi, kad po tuoktuvių abu su vyru įsikurs Lietuvoje.
Dabar S.Krupeckaitė patikslino, jog į gimtinę grįš tik tuomet, kai baigs sportuoti.
Po vestuvių pora tvirtino, kad bent jau iki Pekino olimpiados abiejų gyvenime didesnių permainų nebus, visos jėgos bus skiriamos sportui.
Poros medaus mėnuo tęsis tik savaitę, tiek laiko jaunavedžiai praleis Lietuvoje be treniruočių. Vėliau viskas grįš į senas vėžes. Sutuoktiniai grįš į Maskvą, į sportininkų viešbutį.
S.Krupeckaitė treniruotis į Maskvą išvyko beveik prieš ketverius metus pasirašiusi kontraktą.
Lietuvė sportininkė nuo rudens iki pavasario iš Maskvos skraido į Pasaulio čempionatų taurės etapus ir atstovauja Lietuvai.
Šiemet kovą vykusiame pasaulio čempionate S.Krupeckaitė buvo aštunta.
Pasipiršo be žodžių
Iki tuoktuvių S.Krupeckaitė ir D.Leopoldas draugavo dvejus metus. Pora susipažino bendrų treniruočių metu vasaros stovykloje.
D.Leopoldas Omsko kūno kultūros institute yra įgijęs fizinio lavinimo pedagogo specialybę. Pastaraisiais metais jis kartu su lietuvaite treniruojasi Krylackoje dviračių treke.
Pernai lapkričio mėnesį sportininkai susižadėjo.
Iš draugo vestuvių grįžęs D.Leopoldas savo mylimajai įteikė auksinį žiedą su deimantu. Vaikinas lietuvaitei nieko neaiškino, nesakė jokių žodžių, tik žiūrėjo į akis.
S.Krupeckaitė ir be kalbų suprato, ką ši ceremonija reiškia.
Sraigės gyvenimas išvargina
Iki vestuvių pora jau gyveno kartu tame pačiame viešbučio kambaryje.
„Toks gyvenimas labai išvargina. Trejus metus esu lyg sraigė, be namų, visa manta – kuprinėje”,- apie gyvenimą svečioje šalyje, sportininkų viešbutyje, sakė dviratininkė.
Nors ji su D.Leopoldu nuolat gyveno tame pačiame viešbutyje, tačiau negali pasakyti, kad turi savą kambarį. Net išvažiuodami į varžybas sportininkai išsikrausto iš kambario, o grįžę į viešbutį gauna kitą būstą.
Abiem labiau patinka Lietuva
Porai pradėjus mąstyti apie bendrą gyvenimą S.Krupeckaitė apsilankė būsimo vyro gimtinėje, o D.Leopoldą pakvietė į savo motinos namus Utenoje.
Miestas, kuriame užaugo D.Leopoldas, lietuvaitei nelabai patiko.
Omskas dviratininkei pasirodė nykus, pilkas, per daug triukšmingas ir visiškai svetimas. D.Leopoldo šeima būsimą marčią priėmė labai šiltai.
O D.Leopoldui viešnagė Lietuvoje padarė neišdildomą įspūdį. Pabuvęs kelias dienas S.Krupeckaitės gimtinėje rusų sportininkas ėmė svajoti čia apsigyventi nuolatos.
Gailutė Kudirkienė
„Panevėžio rytas”
8) 👿 (mooning)