„Vilniaus duona“ pradėjo naujos duonos kepyklos statybas Vilniuje

Šiais metais UAB „Vilniaus duona“ švenčia 125-ąjį jubiliejų. Šia proga pramoninio sostinės rajono teritorijoje, šalia Aukštųjų Panerių, bendrovė pradėjo statyti naują duonos kepyklą. Jau 2008 metų pradžioje „Vilniaus duona“ perkels gamybą ir logistikos veiklą į naująsias patalpas. Šio „Vilniaus duonos“ projekto partnerė yra nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė UAB „Megarenta“.

Naujosios kepyklos statyba šiandien pradėta iškilminga ceremonija, kurios metu projekto partnerių direktorių valdybų nariai ir valdantieji direktoriai į būsimos kepyklos pamatus įmontavo kapsulę su pastato brėžiniais ir palinkėjimais ateities kartoms. Naujasis gamybos ir logistikos centras bus moderniausias Baltijos šalyse. Kepykla, statoma pagal Suomijoje veikiančios „Vilniaus duonos“ pagrindinės bendrovės – „Vaasan & Vaasan“ įmonių grupės – sukurtą šiuolaikinį projektą, atitiks naujausius standartus.

„Naujoji „Vilniaus duonos“ kepykla statoma atsižvelgiant į mūsų klientų poreikius. Kepyklos veikla bus organizuojama lanksčiai, o mūsų klientai bus aprūpinami kokybiškais produktais. Mažmeniniai klientai ir vartotojai reikalauja vis šviežesnių ir kokybiškesnių kepinių. Ateityje visų Baltijos šalių mažmeninės prekybos atstovams ketiname pasiūlyti tą patį produktų asortimentą. Būdami rinkos lyderiais, savo klientus galime aprūpinti aukščiausios kokybės firminiais, šviežiais kepiniais. Be to, naujoji kepykla tai galimybė gaminti pridėtinės vertės produktus visų Baltijos šalių rinkoms ir pagerinti mūsų bendrovės efektyvumą ir pelningumą,“ – teigia ponas Matti Lappalainen, „Vaasan & Vaasan“ įmonių grupės vadovas ir valdantysis direktorius.

„Naujos kepyklos statyba yra „Vilniaus duonos“ restruktūrizavimo dalis. Laikomės strategijos visą dėmesį sutelkti į ypač efektyvią pramoninę duonos gamybą ir gaminti tradicinius bei naujus firminius produktus visiems mūsų klientams Baltijos šalyse,“ – teigia ponia Rita Ramanauskienė, UAB „Vilniaus duona“ generalinė direktorė. Ilgainiui bendrovė ketina visą gamybos ir logistikos veiklą sutelkti dviejose Lietuvos vietose – Vilniuje ir Panevėžyje.

Pasak UAB „Megarenta“ valdybos pirmininko Miko Rimanto, moderniausios duonos kepyklos Pabaltijo šalyse statybos – vienas ambicingiausių įmonės projektų. Didžiuojamės, kad maisto pramonės rinkos lyderė „Vilniaus duona“ šio projekto įgyvendinimą patikėjo mūsų įmonės specialistams Tai ne tik solidus mūsų veiklos ir turimos patirties įvertinimas, bet ir didžiulis iššūkis bendrovei.

Naujoji kepykla pradės veikti kitais metais. Ateityje gamybinės patalpos bus plečiamos, bus įrengta keletas naujų gamybos linijų. Naujajame kepyklos pastate bus įrengta moderniausia gamybos įranga, atitinkanti griežčiausius higienos reikalavimus. Siekiant dirbti veiksmingai ir užtikrinti saugią darbo aplinką, naujajame pastate bus įrengtos centrinės valymo ir dulkių ištraukimo sistemos.

„Vaasan & Vaasan“ grupė yra stambiausia kepyklų verslo atstovė Suomijoje ir Baltijos regione ir antra pagal dydį šaldytų duonos pusgaminių verslo operatorė Šiaurės šalyse. Grupės narės: Suomijos bendrovė „Vaasan & Vaasan Oy“, Estijos bendrovė „AS Leibur“, Latvijos bendrovė „A/S Hanzas Maiznicas“, Lietuvos bendrovė UAB „Vilniaus duona“ ir Švedijos bendrovė „Nordic Bake Off AB“.

2006 metais grupės apyvarta sudarė 334 milijonus eurų, joje iš viso dirbo 3 450 žmonių.

UAB „Vilniaus duona“ yra pirmaujanti kepykla Lietuvoje ir didžiausia kepykla Baltijos šalyse. Šiuo metu bendrovė turi keturias kepyklas Vilniuje ir vieną Panevėžyje. Be to, bendrovei priklauso du logistikos centrai – vienas Vilniuje ir vienas Panevėžyje. 2006 metais bendrovės grynieji pardavimai siekė 78 milijonus litų (23 milijonus eurų), joje dirbo 840 žmonių.

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius „Vilniaus duonos“ grynieji pardavimai sudarė 37 milijonus litų (10,7 milijonų eurų) ir buvo 20 procentų didesni negu pernai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.