Vilniuje – nuolat didėjantis turistų srautas

Didėjanti apgyvendinimo, maitinimo, pramogų paslaugų pasiūla, sparčiai atnaujinamas senamiestis bei miesto centras, aktyvėjantis kultūrinis gyvenimas, vilniečių svetingumas į sostinę pritraukia vis didesnius turistų srautus. Pernai Vilniuje lankėsi 1 mln. 356 tūkst. užsienio turistų. Palyginti su 2005 metais, turistų skaičius mieste išaugo 13 proc. Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 2004-aisiais turistų skaičius sostinėje padidėjo beveik dvigubai – 89 proc.
Vilniaus turizmo statistiniai rodikliai gerėja ir šiais metais. Pirmąjį 2007 metų ketvirtį sostinės viešbučiuose ir svečių namuose apsistojo 15,5 proc. daugiau svečių nei per tą patį praeitų metų laikotarpį. Daugiausia svečių sulaukta iš Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Suomijos. Pagausėjo turistų iš kaimyninių šalių: iš Rusijos – 27 proc., Lenkijos – 17 proc., Baltarusijos – 12 proc., Latvijos – 3 proc. Daugiau svečių sulaukta ir iš kitų Vilniui svarbių turizmo rinkų: Ispanijos – 59 proc., Prancūzijos – 41 proc., Italijos – 21 proc.
Padidėjo ir sostinės viešbučių užimtumas. Pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus viešbučių kambarių užimtumas siekė 40 proc., tuo pačiu 2006 metų laikotarpiu – 36 proc.
Lankytojų akimis Vilnius – europietiškas, modernus, augantis, svetingas ir labai jaukus miestas, turintis nuostabų senamiestį, draugiškus gyventojus. Daugelis miesto svečių Vilnių išskiria iš kitų miestų dėl jo turtingos istorijos, architektūros ir kultūrų įvairovės. Jie žavisi Vilniumi kaip unikaliu, ypatingą atmosferą turinčiu miestu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.