Didžioji Britanija išlieka užsienio investuotojų mėgiama Europos vieta, praneša BBC.
Didžioji Britanija 2006 metais laimėjo 686 projektus – 30 proc. daugiau nei prieš metus. Jungtinei Karalystei atiteko 19 proc. visų investicijų sandorių Europoje, pažymima „Ernst & Young” ataskaitoje.
Daugiau nei pusė visų projektų (361) bus vykdomi Londone ir šalies pietryčiuose.
Škotijos rezultatai taip pat buvo geri, regionas pernai pritraukė beveik dukart daugiau užsienio investicijų projektų – 63, palyginti su 33 projektais 2005 metais.
„European Investment Monitor” nustatė, kad dauguma investicijų atkeliavo iš JAV, tačiau pažymėjo, jog vis daugiau lėšų atkeliauja iš Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos.
Investicinių projektų skaičius visoje Europoje pernai išaugo 15 proc. – nuo 3,06 tūkst. 2005 metais iki 3,53 tūkst. 2006 metais. Vakarų Europos šalys pritraukė daugiausiai lėšų.
Užsienio investicijos sukūrė apie 211 tūkst. naujų darbo vietų, sakoma ataskaitoje.
Prancūzija pritraukė 565 projektus, Vokietijai ir Ispanijai atiteko atitinkamai 286 ir 212 projektų. Penktoje vietoje liko Belgija su 185 projektais.
Ypač išaugo Indijos, kaip vienos pagrindinių užsienio investuotojų, svarba. Šios šalies investicijos Europoje išaugo net 66 proc.
Labiausiai pernai nukentėjo Lenkija, Vengrija, Rusija ir Čekija – investicinių projektų skaičius šiose šalyse sumažėjo. Ataskaitos autoriai šiuos rodiklius aiškino faktu, kad pigios darbo jėgos ieškančios įmonės sukasi nuo Vidurio ir Rytų Europos, investicijas nukreipdamos į Kiniją ir Indiją.
Tačiau investicijos į Europos Sąjungos naujokes Rumuniją ir Bulgariją ženkliai išaugo.
IBM ir „Microsoft” buvo dvi daugiausiai Europoje investuojančios įmonės, po jų eina DHL ir „GlaxoSmithKline”.