Mokyti ir mokytis vairuoti

Pasikeitus Kelių eismo taisyklėms (KET) atsirado pokyčių, susijusių su vairuotojų mokymu. Kokie jie?

Kaip pamename, pakeistas KET 260 punktas: „Mokyti vairuoti motorinę transporto priemonę keliuose turi teisę asmuo, atitinkantis vairavimo instruktoriui keliamus reikalavimus, kuriuos nustato Susisiekimo ministerija. Mokymo metu vairavimo instruktorius visada privalo su savimi turėti dokumentą, patvirtinantį, kad jis turi teisę mokyti vairuoti. Mokyti vairuoti keliuose šeimos narius, siekiančius įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, leidžiama Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka.“ Nauja tai, kad mokyti vairuoti keliuose dabar leidžiama šeimos narius, tačiau tik B1 ar B kategorijų ir tik Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka.

Šeimos nariai

Susisiekimo ministro 2006 metų gruodžio 29 įsakymu Nr. 3-529 patvirtintas Šeimos narių, siekiančių įgyti teisę vairuoti B1 ir B kategorijų kelių transporto priemones, mokymo vairuoti keliuose tvarkos aprašas. Panagrinėkime naująją tvarką išsamiau. Pirmiausia turėtume žinoti, kad pagal nustatytą tvarką šeimos nariais laikomi „sutuoktiniai ar vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, sudarę partnerystės sutartį, bei jų vaikai ir įvaikiai. Į globėjų (rūpintojų) šeimų sudėtį įskaitomi vaikai, kuriems LR įstatymų tvarka yra nustatyta globa ar rūpyba“. Apibrėžtis šiek tiek painoka, paprasčiau galėtume pasakyti, kad tai vienos ir tos pačios šeimos nariai: tėvas, motina, vyras, žmona, vaikai, įvaikiai, jų globėjai. Šeimos nariais laikomi ne tik sutuoktiniai, bet ir sudariusieji partnerystės sutartį.

Tik baigusiesiems vairuotojų mokymo kursus

Svarbiausias dalykas, kad mokinį – šeimos narį – mokyti praktinio vairavimo leidžiama tik tada, kai mokinys turi vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą. Kitaip tariant, mokyti vairuoti galima tik tą šeimos narį, kuris baigė vairuotojų mokymo kursus ir pageidauja prieš vairavimo egzaminą dar pasimokyti bei įtvirtinti savo praktinio vairavimo įgūdžius. Šeimos vairavimo mokytojas negali būti naujokas. Reikalaujama, kad šeimos vairavimo instruktorius turėtų ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą.

Patvirtinantys dokumentai

Mokant draudžiama naudoti tokias transporto priemones, kuriose stovėjimo stabdžio valdymo svirtis įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių. Mokant vairuoti transporto priemonės priekyje ir gale turi būti paženklintos aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais M. Mokydamas šeimos vairavimo instruktorius privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir draudimo dokumentus, dokumentus (santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, partnerystės sutartį ar kt.), iš kurių galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai, nes vienodos pavardės dar neįrodo giminystės.

Atsako instruktorius

Mokinys mokydamasis privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti asmens dokumentą su nuotrauka bei vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą. Ir paskutinis reikalavimas, kurį būtina žinoti, – už KET ir šeimos narių mokymo vairuoti keliuose tvarkos aprašo reikalavimų laikymąsi praktinio vairavimo mokymo metu atsako mokytojas (instruktorius).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Mokyti ir mokytis vairuoti"

 1. Vytautas

  Nesuprantu, tai ka. brolis broli gali mokyti?

 2. saulius

  gal kas zinot is kur gauti mokymosi vairavimo zaidimu? rasykit i el pasta lunexxxx@one.lt

 3. mmm

  taip ,jei jis tures ne mazesni kaip 5 metu staza B kategorija.
  tik durnas dalykas ,kad reik veziotis visokius gimimo liudijimus kaip cia raso,kad irodyt jog tikrai gimines,o ne siaip tos pacios pavardes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.