Mirusiojo organai gelbsti trijų gyvybes

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) mirusio paciento organai dovanoja gyvybę trims ligoniams. Tai jau ketvirtas šios ligoninės paruoštas efektyvus donoras šiais metais.

Birželio 24-osios vakarą KUL mirė buitinę traumą patyręs 47-erių metų vyriškis. Į šią uostamiesčio gydymo įstaigą jis buvo atvežtas iš vieno rajono ligoninės. Atlikta operacija jo gyvybės nebeišgelbėjo.

KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis informavo, jog sprendimą dovanoti organus – inkstus ir širdį – priėmė mirusiojo artimieji, nes mirusysis donoro kortelės neturėjo, t.y. nebuvo pareiškęs savo valios po mirties būti donoru. Kaip visais atvejais, artimiesiems priimti sprendimą nebuvę lengva.

Gavus šį sutikimą, į KUL atvyko Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų transplantologų brigada. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparniu naktį donoro organai per pusantros valandos nugabenti į Santariškes.

Žemaičio širdis sėkmingai persodinta 46-erių metų vilniečiui. Tai buvo šeštoji širdies transplantacija šiais metais.

Šiuo metu vyksta inkstų recipientų atranka. Įvertinus tyrimus, bus nustatyta, kuriems recipientams donoro inkstai tinka.

V. Janušonio duomenimis, šiais metais Klaipėdos UL buvo užregistruoti jau devyni potencialūs donorai, tačiau transplantacijai paimti tik keturių mirusiųjų organai. Nė vienas donorų savo valios dovanoti po mirties organus nebuvo pareiškęs – sunkų sprendimą turėjo priimti artimieji.

Išreikšti savo valią, ar po smegenų mirties gali būti paimti organai transplantacijai, galima bet kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ar šeimos gydytojo kabinete užpildžius sutikimą būti donoru.

Nacionalinio organų transplantacijos biuro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia daugiau apie 800 recipientų: ragenos – 388, inkstų – 330, širdies – 30, kepenų – 25, plaučių – 3.

Vienas žmogus, padovanodamas organus ar audinius – širdį, kepenis, inkstus, kasą, plaučius, plonąsias žarnas, rageną, širdies vožtuvą, kaulus ir odą – po smegenų mirties gali išgelbėti septynių sunkių ligonių gyvybes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.