Kaune pražydo kantri festivalis „Saulėgrąža“

Greičiausiai nepalankūs orai, o gal ir tradicijų stoka sutrukdė laikinajai sostinei sėkmingiau prisidėti prie Lietuvos kantri muzikos sąjūdžio. Kaip planuota, Joninių savaitgalį į Kauną atkeliavo tarptautinis kantri muzikos festivalis „Saulėgrąža“.

Renginio organizatoriai į pirmą kartą laikinojoje sostinėje organizuojamą festivalį sakėsi sukvietę tik patikimus ir patikrintus atlikėjus, o dvi renginio vietas, kuriose vyko koncertai, sujungė vandens kelias.

Pagrindinė festivalio idėja – surengti dviejų dienų tarptautinį projektą, pristatantį demokratiškiausią pasaulyje kantri muziką, jos atlikėjus ir stilius, seniausių pasaulyje „Eilės šokių“ („Line Dance“) mokyklas, surengti konkursus, parodas ir įvairias pramogas, skirtas visos šeimos poilsiui. Festivalio organizatoriai idėją kantri muzikos mėgėjus sukviesti į Kauną brandino net dešimt metų.

Naujojo festivalio konsultantas ir dalyvis Algirdas Klova dalijosi nuomone, kaip radosi festivalio pavadinimas: „Saulėgrąža, tai astrinių šeimos augalų atstovas – vienas gražiausių, pasaulio dailininkų pamėgtas ir muzikų apdainuotas, kurio didžiulė, nuostabaus grožio galva visada sukasi į saulę. Šiaurės Amerikoje paplitę per 60 rūšių, Lietuvoje – tik dvi. Saulėgrąža žydi vasarą, o festivalis vyksta, kai Lietuvoje ilgiausios dienos ir trumpiausios naktys. Daug saulės, daug erdvės, daug šviesos, giedros nuotaikos ir puikios muzikos.“

Per Jonines, birželio 22-23 dienomis, surengto festivalio „Saulėgrąža“ renginiai vyko dviejose Nemuno prieplaukose – Senojoje, prie Vytauto bažnyčios, ir Keleivių Vilijampolėje, prie „Combo“ klubo. Jas tarpusavyje jungė vadinamasis vandens kelias, kuriuo iš vienos renginio vietos į kitą buvo galima nuplaukti laivu. Tiesa, nemokamai laivelis plukdė tik tuos, kurie turėjo įsigiję festivalio renginių bilietus.

Dviejų dienų tarptautinis projektas pristatė kantri muzikos atlikėjus iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos. Didžiosios žvaigždės, suprantama, atvyko iš kantri muzikos tėvynės Amerikos. Pirmojo Kaune surengto festivalio įžymybės – Billas Yatesas ir George’as Hamiltonas V.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.