Per metus į organizmą patenka 5 svarai kosmetikos

Į moterų, kurios kasdien naudoja kosmetiką, organizmus per metus gali patekti iki 5 svarų įvairių cheminių medžiagų.

Daugelis moterų, norėdamos kuo geriau atrodyti, per dieną naudoja per 20 įvairių kosmetikos priemonių.

Dėl priklausomybės nuo kosmetikos ir parfumerijos per metus per odą į kūną įsigeria 4 svarai 6 uncijos cheminių medžiagų.

Kai kurie dirbtiniai komponentai, kuriuos absorbuoja kūnas, sukelia pašalinių efektų: nuo odos sudirginimo iki ankstyvo senėjimo bei onkologinių ligų.

Biochemikas Ričardas Bensas, trejus metus tyręs šias plataus vartojimo prekes, pareiškė: „Labai svarbu išanalizuoti priemones, kuriomis tepame odą, o ne šiaip paskelbti, kad jų cheminė sudėtis saugi“.

„Mes nesuprantame, kokį efektą gali sukelti viena su kita susimaišiusios šios medžiagos. Pasekmės gali būti rimtesnės negu sukeltos pavienių komponentų“, – aiškino jis. R.Bensas – natūralios kosmetikos šalininkas. Jis mano, kad cheminių medžiagų absorbavimas per odą kur kas pavojingesnis negu vidinis vartojimas.

„Jeigu lūpų dažų patenka į burną, juos suskaido seilėse ir skrandyje esantys fermentai. Tačiau (per odą) cheminės medžiagos prasiskverbia tiesiai į kraują, be jokios apsaugos“, – sakė jis.

Jo nerimui dėl pasenusių lūpų dažų ar blakstienų tušo naudojimo pritaria ir Karališkosios oftalmologijos kolegijos darbuotojai. Specialistų nuomone, tokios priemonės gali tapti pavojingų bakterijų veislynu.

„Daugelis moterų kasdien vartoja iki 20 įvairių kosmetikos priemonių. Tai yra jas veikia šimtai įvairių medžiagų. Jos turėtų savęs paklausti: „Ar iš tikrųjų taip reikia to blakstienų žėlė?“, – įspėjo Klio Tartonas iš Dirvožemio asociacijos.

Prie atidžiai tyrinėjamų cheminių medžiagų priskiriami parabenai (paraaminobenzojinės rūgštys), kurios kaip konservantai naudojamos gaminant muilą, šampūną, dezodorantą ir vaikišką losjoną. Parabenų pėdsakų buvo aptikta krūties vėžiu sergančiųjų augliuose, nors jų ryšys su vėžio vystymusi neįrodytas.

Natrio lurilo sulfato, reikalingo tam, kad muilas ir šampūnas putotų, yra ir skutimosi kremuose, dantų pastoje bei vonios putose. Jis gali sudirginti odą.

Kosmetikos, parfumerijos ir higienos priemonių asociacija paskelbė pareiškimą, jog nėra priežasčių nerimauti, nes visi tokie produktai atitinka Europos sąjungos saugumo reikalavimus.

Asociacijos spaudos sekretorius sakė: „Įvairių medžiagų „kokteilio“ efektas – legenda. Mes žinome, kaip atskiros medžiagos sąveikauja tarpusavyje, ir galime pasakyti, kaip jos derės viena su kita. Į tai atsižvelgiama vertinant kosmetikos produkcijos saugumą“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.